settings icon
share icon
Запитання

Чи був змій із 3-го розділу Буття сатаною?

Відповідь


Так, змій у 3-му розділі книги Буття був сатаною. Він або набув зовнішності змія, або вселився в нього, або ж змусив Адама і Єву вважати, що вони розмовляли зі змієм. Змії не вміють говорити. В Об'явленні сатана двічі описаний як змій. «І схопив він змія, вужа стародавнього, що диявол він і сатана, і зв'язав його на тисячу років» (Об'явлення 20:2). «І скинений був змій великий, вуж стародавній, що зветься диявол і сатана, що зводить усесвіт, і скинений був він додолу, а з ним і його анголи були скинені» (Об'явлення 12:9).

Біблія не уточнює, чи були у змія лапи до прокляття, проте цілком імовірно, що він, як і інші рептилії, пересувався на чотирьох лапах. Це видається найкращим поясненням тексту Буття 3:14: «І до змія сказав Господь Бог: "За те, що зробив ти оце, то ти проклятіший над усю худобу, і над усю звірину польову! На своїм череві будеш плазувати, і порох ти їстимеш у всі дні свого життя"». Той факт, що змій був назавжди проклятий плазувати на своєму череві та їсти пил, також вказує на те, що до нього завжди ставитимуться з презирством, вважаючи огидною істотою.

Чому Бог прокляв змія, знаючи, що насправді Адама та Єву до гріха спокусив сатана? Доля змія є ілюстрацією – його прокляття колись впаде і на сатану (Об'явлення 20:10; Єзекіїля 28:18-19).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи був змій із 3-го розділу Буття сатаною?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries