settings icon
share icon
Запитання

Чи може сатана читати або знати наші думки?

Відповідь


Перш за все, нам слід пам'ятати, що сатана не є всюдисущим – він не може перебувати в кількох місцях одночасно. Лише Бог перебуває всюди і лише Він знає все, тоді як сатана мусить покладатися на свою армію демонів, що виконують його накази.

Чи може сатана і/або його демони читати наші думки? Ні. У 1 Царів 8:39 написано, що лише Бог знає кожне людське серце і лише Він має таку здатність. Він знає, що ми скажемо, перш ніж ми почнемо говорити, коли думка тільки формується (Псалом 138:4). Ісус, будучи втіленим Богом, також демонстрував цю здібність, «бо знав Сам, що в людині було» (Івана 2:25, пор. з Матвія 9:4 та Івана 6:64).

Біблія дійсно навчає, що сатана є могутньою істотою. Він, імовірно, посідав найвище місце серед усіх ангелів, оскільки зумів переконати третину з них приєднатися до свого повстання (Об'явлення 12:4). Навіть після падіння диявола архангел Михаїл не наважився протистояти йому без допомоги Господа (Юди 9). Апостол Павло каже про сатану як про «князя, що панує в повітрі, духа, що працює тепер у неслухняних» (Ефесянам 2:2). Але сили сатани обмежені, і читання наших думок, очевидно, виходить за межі його можливостей.

Аби читати наші думки, сатана та його демони мали би володіти всезнанням, а вони ним не володіють. Бог – єдиний, хто знає наші думки. Проте сатана та його демони спостерігали і спокушали людей протягом тисяч років. Немає сумнівів, що за цей час вони багато чого дізналися про нас. Навіть не маючи можливості читати наші думки, вони можуть робити припущення щодо того, що ми думаємо, а потім намагатися використовувати це у своїх інтересах. Ось чому в Якова 4:7 нам спочатку сказано «підкоріться Богові», а потім – «спротивляйтесь дияволові».

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи може сатана читати або знати наші думки?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries