settings icon
share icon
Запитання

Чи перебуває сатана в пеклі? Де він зараз?

Відповідь


У даний час сатана не перебуває в пеклі. Навпаки, він бродить нашою планетою, намагаючись спокусити людей до гріха і таким чином відокремити їх від Бога. У 1 Петра 5:8 написано: «Будьте тверезі, пильнуйте! Ваш супротивник – диявол – ходить, ричучи, як лев, що шукає пожерти кого». В Івана 14:30 Ісус назвав сатану князем «світу цього», а апостол Павло згадує його як «князя, що панує в повітрі, духа, що працює тепер у неслухняних» (Ефесянам 2:2). Сатана не перебуває в пеклі – він мешкає і діє на землі та на небесах.

Сатана – «батько неправді» (Івана 8:44), зараз він впливає на світ і керує ним. Він бажає поклоніння (Матвія 4:9) та використовує обман, аби привабити людей до себе. Світ так чи інакше поклоняється сатані, крім тих, хто належить до Божого Царства і тому вільний від його обману. Якщо людина не є дитям Господа, то вона автоматично є дитям сатани (див. Івана 8:44; Дії 13:10). Текст у 1 Івана 3:10 повідомляє нам, як відрізняти одних від інших: «Цим пізнаються діти Божі та діти дияволові: Кожен, хто праведности не чинить, той не від Бога, як і той, хто брата свого не любить!». Послання Якова 4:4 пояснює, «що дружба зі світом – то ворожнеча супроти Бога».

Це важливо знати, бо невдовзі Ісус повернеться на землю та збере тих, хто належить Йому. Він здолає послідовників сатани і забере Своїх обраних. Зрештою диявол буде вкинений у вогняне озеро, де буде мучитися «день і ніч на вічні віки» (Об'явлення 20:10). Після цього Христос судитиме невіруючих відповідно до того, що вони вчинили у своєму житті. Кожен, чиє ім'я не буде знайдене у Книзі Життя, також буде вкинений у вогняне озеро, де на той час уже перебуватимуть сатана та його демони (Об'явлення 20:13, 15). Пекло і смерть також будуть вкинені туди (Об'явлення 20:14), тому, з технічної точки зору, сатана ніколи не буде в пеклі. Але він буде відправлений до вкрай гарячого місця, яке можна назвати «пекельним», де він мучитиметься вічно.

Ключовий висновок для кожної людини – необхідно докласти всіх зусиль, щоб її власне ім'я було записане у Книзі Життя, і завдяки цьому вона мала вічне життя на небесах, а не вічне відокремлення від Бога в огняному озері.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи перебуває сатана в пеклі? Де він зараз?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries