Чи має сатана доступ на небеса до цих пір?


Запитання: Чи має сатана доступ на небеса до цих пір?

Відповідь:
Спочатку сатана був одним зі святих Божих ангелів, але повстав проти Нього та був вигнаний з небес (Луки 10:18). Це був лише перший етап його засудження. Царство сатани було переможене на хресті (Івана 12:31-32). Пізніше він буде скутий у безодні протягом тисячі років (Об'явлення 20:1-3), а потім навічно укинутий у вогняне озеро (Об'явлення 20:10).

До свого остаточного засудження сатана залишається «князем» цього світу (Івана 14:30), але виглядає, що він ще й досі має обмежений доступ до небесного царства. В Йова 1:6 описане його перебування перед Богом. Аналогічну ситуацію ми також бачимо у 2 Хронік 18:18-21, де згадується «дух неправди».

Оскільки Бог є святим та абсолютно безгрішним (Ісаї 6:3), і навіть не дивиться на зло (Авакума 1:13), тоді як сатана може перебувати на небесах? Відповіддю є Боже суверенне стримування гріха. В Йова 1 сатана постав перед Ним, аби відзвітувати про свої дії. Господь ініціював збори, керував процесом і цілковито все контролював (вірш 7). Через це сила сатани була обмежена (вірш 12), а Бог був прославлений.

Слід узяти до уваги ще деякі факти: 1) сатана не має вільного доступу до Бога – Він його викликає; 2) відвідини є тимчасовими – час його перебування біля престолу обмежений; 3) чистота небес у жодному разі не може бути заплямована нетривалою, обмеженою Богом присутністю грішної істоти, що «ізольована» Його силою; 4) доступ сатані надається лише до остаточного суду. Після суду Господь створить нове небо та нову землю (Об'явлення 21:1), витре всі сльози з наших очей (в. 4), спорудить новий «святий Єрусалим» (в. 10) і забезпечить цілковиту відсутність гріха (в. 27).

Кажучи: «Бог не може допустити гріха на небесах», ми просто маємо на увазі, що Він не може дозволити людям, які залишаються у своєму гріху, перебувати в Його присутності. Проте Господь може наказати грішній істоті постати (тимчасово) перед Ним, щоб доручити завдання (Ісаї 6), отримати від неї звіт (Йова 1-2) або засудити її (Об'явлення 20:11-15), не ставлячи під загрозу Свою святість.

Божа святість зрештою поглине всі гріхи. До того ж дня Він регулює та контролює гріх, а це означає, що сатана деколи ненадовго може бути покликаний до Творця, щоб дати звіт про свої дії.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чи має сатана доступ на небеса до цих пір?