Що таке освячення? Яке визначення християнського освячення?


Запитання: Що таке освячення? Яке визначення християнського освячення?

Відповідь:
Ісус багато чого сказав про святість у розділі 17 Євангелія від Івана. У вірші 16 Господь говорить: «Вони не від світу, як і Я не від світу», і це було сказано перед Його проханням: «Освяти їх істиною [Своєю]! Твоє Слово – то істина» (тут і далі – Четвертий сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Освячення – це вічне відокремлення для Бога, усі віруючі набувають цього стану, будучи народженими від Нього: «Від Нього ж і ви є в Христі Ісусі, Який став для нас мудрістю від Бога, праведністю, освяченням і викупленням» (1 Коринтянам 1:30). Це – складова частина нашого спасіння, нашого зв’язку з Христом (Євреям 10:10).

Освячення також стосується практичного боку цього відокремлення до Бога, будучи результатом послуху Слову Божому в житті. Кожен віруючий має щиро до нього прагнути (1 Петра 1:15; Євреям 12:14). Подібно до того, як Господь молився в Євангелії від Івана 17, освячення припускає відокремлення віруючих для досягнення цілей, для яких вони послані у світ: «Як Ти послав Мене у світ, так і Я послав їх у світ. За них Я посвячую Себе, щоб і вони були освячені істиною» (17:18-19). Те, що Ісус відокремив Себе для досягнення призначених Йому цілей, є водночас основою та умовою нашого відокремлення для виконання власного призначення (Івана 10:36). Його освячення є моделлю й силою для нашого освячення. Призначення та освячення є нероздільними. З цієї причини віруючих названо святими – «агії», що грецькою мовою означає «освячені». Якщо раніше їхня поведінка свідчила про перебування у світі як відділених від Бога, то тепер їхня поведінка має свідчити про позицію перед Богом як відділених від світу.

Є ще одне значення, яке слово «освячення» має у Святому Письмі. Павло молився в 1 Солунянам 5:23: «А Сам Бог миру нехай повністю освятить вас: нехай ваш дух, душа й тіло бездоганно будуть збережені в цілості до приходу нашого Господа Ісуса Христа». Павло також пише про надію, «що зберігається для вас на небесах, про яку ви раніше чули в слові істини Євангелія» (Колосянам 1:5). Пізніше він говорить про Христа як про надію на майбутню славу (Колосянам 1:27), а потім згадує про факт цієї надії, кажучи: «Коли з’явиться Христос – ваше життя, тоді й ви з’явитеся з Ним у славі» (Колосянам 3:4). Цей прославлений стан означатиме наше остаточне відокремлення від гріха, загальне освячення у кожному аспекті. «Улюблені! Тепер ми – Божі діти, але ще не виявилося, що будемо. Знаємо, що коли Він з’явиться, ми будемо подібні до Нього, адже побачимо Його таким, який Він є» (1 Івана 3:2).

Отже, освячення є синонімом святості; обидва цих слова в грецькій мові означають «відокремлення» – перше є остаточним позиційним відокремленням для Христа при нашому спасінні; друге – практична прогресивна святість у житті віруючого в очікуванні повернення Христа, і, зрештою, остаточне відділення від гріха, коли ми сягнемо небес.

English
Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке освячення? Яке визначення християнського освячення?

Дізнайтеся, як ...

Провести вічність із БогомОтримати прощення від Бога