settings icon
share icon
Запитання

Що таке ріка життя?

Відповідь


Сама фраза «ріка життя» в Біблії не зустрічається. Проте в Об’явленні 22:1-2 згадується про «чисту ріку живої води, ясну, мов кришталь, що випливала з престолу Бога й Агнця». Апостол Іван у своєму видінні Нового Єрусалиму каже, що ця річка тече «посеред його вулиці».

Вода є загальним символом вічного життя у Святому Письмі. Ісая пророкує, що Божий народ буде радісно «черпати воду з спасенних джерел!» (Ісаї 12:3). Єремія дорікає ізраїльтянам за відмову від Бога, джерела «живої води», і за створення штучних водозборів, «що води не тримають» (Єремії 2:13). Ізраїльтяни залишили живого Бога, який забезпечує вічне життя, щоб слідувати за фальшивими богами, світом і релігіями, заснованими на власних досягненнях. Люди сьогодні роблять те саме, відмовляючись від води життя, пропонованої Христом, заради пересохлого й запиленого життя в матеріалізмі та потуранні своїм бажанням.

Ісус закликав самарянку біля криниці начерпати води (вічного) життя від Нього, обіцяючи, що вона ніколи знову не матиме спраги в духовному розумінні (Івана 4:13-14). А з тих, хто вірить у Нього, – Він продовжує в Івана 7:38, – «ріки живої води потечуть». Вода є підходящим і зрозумілим символом життя. Подібно до того, як фізична вода необхідна для збереження життя на землі, жива вода від Спасителя необхідна для підтримки вічного життя з Ним. Ісус є хлібом життя (Івана 6:35) та джерелом живої води, що будуть підтримувати Його народ на віки віків.

Швидше за все, що ріка живої води в Об’явленні 22 є символом вічного життя, що дарується Богом і доступне для всіх, хто вірить у Христа.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке ріка життя?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries