settings icon
share icon
Запитання

Чи стосується застереження з Об’явлення 22:18-19 усієї Біблії, чи тільки книги Об’явлення?

Відповідь


В Об’явленні 22:18-19 міститься застереження для тих, хто втручається в текст Біблії: «Тому що свідчу кожному, хто чує слова пророцтва, які в цій книзі: Коли хто додасть до них, то Бог накладе на нього кари, записані в цій книзі. А коли хто відійме від слів цього пророцтва, які в книзі, у того Бог забере його частку з дерева життя і зі святого міста, про які записано в цій книзі» (переклад Українського Біблійного Товариства). Чи стосуються ці вірші всієї Біблії, чи ж лише книги Об’явлення?

Це попередження дане спеціально для тих, хто спотворює звістку книги Об’явлення. Сам Ісус є автором Об’явлення й посилає видіння апостолу Івану (Об’явлення 1:1). Отже, Він закінчує книгу, підтверджуючи завершеність пророцтв. Це Його слова і Він застерігає від будь-якого їх спотворення – додавання, віднімання, фальсифікації, заміни чи навмисного неправильного тлумачення. Попередження є чітким і страхітливим. Кари з Об’явлення впадуть на всіх винних у спотворенні одкровень цієї книги, і вони не матимуть вічного життя на небесах.

Хоча застереження з Об’явлення 22:18-19 стосується конкретно цієї книги, принцип, закладений в ньому, стосується будь-кого, хто свідомо перекручує будь-яку частину Божого Слова. Мойсей дав таке ж попередження у книзі Повторення Закону 4:1-2, де він закликав ізраїльтян слухатись і коритися заповідям Господа і не додавати та не віднімати нічого від Його Слова. Притчі 30:5-6 містять аналогічне застереження для тих, хто хотів би щось додати до Божих слів: вони стануть брехунами та будуть покарані. Ми повинні поводитися з Біблією обережно та з повагою, щоб не спотворювати її істини.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи стосується застереження з Об’явлення 22:18-19 усієї Біблії, чи тільки книги Об’явлення?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries