settings icon
share icon
Запитання

Чи можна насправді казати, що Христос скоро повернеться?

Відповідь


Кажучи про близькість повернення Христа, ми маємо на увазі, що Він може повернутися будь-якої миті. Згідно з біблійними пророцтвами, все, що мало відбутися, перш ніж Ісус повернеться для підхоплення церкви, вже відбулося. Про наближення Його повернення, зазвичай, навчають євангельські церкви, хоча в їхньому середовищі існують деякі розбіжності з приводу диспенсаціоналізму, а також часу підхоплення відносно періоду скорботи.

Пробуваючи на землі, Христос неодноразово казав про Своє повернення, що, звичайно, викликало в учнів запитання. Одного разу вони відверто спитали: «Скажи нам, коли станеться це?» (Марка 13:4). Ісус же відповів: «Про день же той чи про годину не знає ніхто: ні Анголи на небі, ні Син, – тільки Отець. Уважайте, чувайте й моліться: бо не знаєте, коли час той настане!» (13:32-33). В будь-якій есхатологічній дискусії важливо пам'ятати, що Бог не мав наміру повністю відкривати нам час виконання Своїх планів.

Але Біблія каже, що повернення Ісуса відбудеться вже незабаром, і нам слід чекати на нього з нетерпінням (Римлянам 8:19-25; 1 Коринтянам 1:7; Филип'янам 3:20; Юди 21). Яків закликає нас: «Довготерпіть же й ви, зміцніть серця ваші, бо наблизився прихід Господній!» (Якова 5:8). В Об'явленні 1:3 і 22:10 також сказано, що «час-бо близький».

Христос закликав Своїх учнів бути готовими до Його повернення: «Тому будьте готові і ви, – бо прийде Син Людський тієї години, коли ви не думаєте!» (Луки 12:40). У вказівці «будьте готові» мається на увазі близькість у часі. Та ж вказівка дається і церкві в Новому Завіті (Матвія 24:42, 44; 1 Солунянам 5:6). Якщо учні та рання церква очікували приходу Господа в будь-який час, то наскільки сильніше маємо цього чекати ми!

Наше спасіння «готове з'явитися останнього часу» (1 Петра 1:5). Ісус може повернутися за Своїм народом будь-якої миті, і це приведе в дію низку подій, описаних у розділах 6-18 книги Об'явлення. Як п'ять мудрих дів із притчі Христа (Матвія 25:1-13), ми маємо бути готові. «Тож пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години, коли прийде Син Людський!» (Матвія 25:13).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи можна насправді казати, що Христос скоро повернеться?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries