settings icon
share icon
Запитання

Що таке перше воскресіння? Що таке друге воскресіння?

Відповідь


Книга пророка Даниїла 12:2 описує дуже різні долі, що очікують на людство: «І багато хто з тих, що сплять у земному поросі, збудяться, одні на вічне життя, а одні на наруги, на вічну гидоту». Усі воскреснуть із мертвих, але не всі матимуть однакове майбутнє. Новий Завіт висвітлює додаткові деталі про окремі воскресіння праведних і неправедних.

В Об’явленні 20:4-6 згадується «перше воскресіння», в якому візьмуть участь ті, хто «блаженний і святий». Друга смерть (озеро огняне – Об’явлення 20:14) не матиме влади над цими людьми. Отже, під час першого воскресіння піднімуться всі віруючі. Це відповідає вченню Ісуса про «воскресіння праведних» (Луки 14:14) і воскресіння життя (Івана 5:29).

Перше воскресіння відбуватиметься у кілька етапів. Сам Ісус Христос («первісток серед покійних» – 1 Коринтянам 15:20) проклав шлях до воскресіння всіх, хто вірить у Нього. Також мало місце воскресіння святих в Єрусалимі (Матвія 27:52-53), яке нам слід враховувати, розглядаючи перше воскресіння. Ще й досі попереду воскресіння тих, хто помер у Христі, яке відбудеться під час повернення Господа (1 Солунянам 4:16), і воскресіння мучеників у кінці періоду горя (Об’явлення 20:4).

В Об’явленні 20:12-13 ті, хто воскресне під час другого воскресіння, визначені як нечестиві, що постануть на Божому суді перед великим білим престолом, перш ніж відправитися в озеро огняне. Отже, друге воскресіння є воскресінням усіх невіруючих; воно пов’язане з другою смертю. Це відповідає вченню Ісуса про воскресіння для «Суду» (Івана 5:29).

Подією, яка розділятиме перше і друге воскресіння, буде, вочевидь, тисячолітнє царство. Останні з праведників воскреснуть, аби царювати «з Христом тисячу років» (Об’явлення 20:4), а інші померлі (тобто, нечестиві) не оживуть, «аж поки не скінчиться тисяча років» (в. 5).

Яка велика радість супроводжуватиме перше воскресіння! І яке велике горе – друге! Яка велика відповідальність лежить на нас – ділитися Євангелієм! «І до одних, хто вагається, будьте милостиві, спасайте і виривайте з огню, а до інших будьте милосердні зі страхом» (Юди 22-23).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке перше воскресіння? Що таке друге воскресіння?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries