settings icon
share icon
Запитання

Як наші воскреслі тіла відрізнятимуться від нинішніх?

Відповідь


У своєму першому листі до церкви в Коринті Павло обговорює разючі відмінності між нашими земними та воскреслими тілами (див. 1 Коринтянам 15:35-57). Протиставляючи земні тіла величі наших небесних (воскреслих) тіл, він каже: «…сіється в тлінні, встає в нетлінні; сіється в неславі, встає в славі; сіється в немочі, встає в силі; сіється тіло душевне, встає тіло духовне» (1 Коринтянам 15:42-44; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства; виділено автором). Інакше кажучи, наші воскреслі тіла будуть духовними, нетлінними і відродженими у славі та силі.

Через першого Адама ми отримали свої природні тіла, ідеально придатні для земного середовища. Проте внаслідок гріхопадіння вони стали тлінними. Через непокору людство стало смертним. Старіння, погіршення стану й неминуча смерть тепер уражають усіх нас. Із пороху ми взяті та до пороху повернемося (Буття 3:19; Еклезіаста 3:20). З іншого боку, наші воскреслі тіла будуть «нетлінними». Вони ніколи не зазнають недугів, тління, погіршення здоров'я чи смерті. «Коли ж це тлінне зодягнеться в нетління, а смертне зодягнеться в безсмертя, тоді збудуться написані слова: Смерть поглинута перемогою!» (1 Коринтянам 15:54).

Унаслідок гріхопадіння ми посіяні «в неславі». Спочатку ми були створені досконалими, за Божим образом (Буття 1:27), але гріх приніс неславу. Проте віруючі мають обітницю, що наші недосконалі тіла одного дня воскреснуть у славі. Звільнившись від обмежень, накладених гріхом, наші воскреслі тіла будуть благородними та ідеально придатними для того, аби тішити й прославляти нашого Творця протягом усієї вічності.

Наші нинішні тіла також характеризуються слабкістю та деградацією. Наші земні «храми», без сумніву, є крихкими і схильними до всіляких хвороб, що гублять людство. Ми також ослаблені гріхом і спокусою. Проте колись наші тіла будуть піднесені у силі та славі, і ми більше не будемо страждати від недоліків і слабкостей, які характеризують теперішнє життя.

Зрештою, воскреслі тіла будуть духовними. Наші природні тіла придатні для життя в цьому світі, проте це єдина сфера, де ми можемо існувати. «Тіло й кров Божого Царства успадкувати не можуть» (1 Коринтянам 15:50). Після воскресіння в нас буде духовне тіло, ідеально придатне для життя на небесах. Це не означає, що ми будемо лише духами – духи не мають тіл – але наші воскреслі тіла не потребуватимуть фізичної підтримки та не залежатимуть від природних засобів підтримки життя.

Ми можемо отримати уявлення про те, на що будуть схожі наші воскреслі тіла, згадавши появу Ісуса після воскресіння. На Ньому й далі були сліди ран, і учні могли доторкнутися до Нього, але Він був здатний пересуватися без особливих зусиль, з'являтися та зникати, коли бажав. Він міг проходити крізь стіни і двері, а також міг їсти, пити, сидіти й розмовляти. Святе Письмо повідомляє нам, що «наше принижене тіло» буде «подібне до Його прославленого тіла» (Филип'янам 3:21). Справді, фізичні обмеження, що накладаються гріхом і перешкоджають нашій здатності повністю служити Господу на землі, назавжди зникнуть, звільнивши нас для служіння та прославлення Його у вічності.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Як наші воскреслі тіла відрізнятимуться від нинішніх?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries