settings icon
share icon
Запитання

Як я можу підкріпити свою душу?

Відповідь


Єдиний біблійний уривок, який містить фразу, що стосується нашого питання, – Псалом 22:3: «Він [Господь] душу мою відживляє…». Тут ідеться про Пастиря, що веде Своїх овець на «пасовиська зелені», «тихую воду» і «по стежках справедливості». Як християни ми – Божа отара (Псалом 99:3), і лише Він здатний підкріплювати наші душі. Відживляти означає «підкріплювати; надавати або відновлювати силу». Душа – найглибша складова нашого внутрішнього єства, нашого духа. Оскільки Бог – наш Творець, то тільки Він може підкріплювати нас, адже лише Йому відомо, що дійсно потрібно для цього.

Господь дає нам відповіді щодо підкріплення наших душ у Біблії – Його Слові (2 Тимофію 3:16-17), і там міститься мудрість щодо всього, з чим ми можемо коли-небудь зіткнутися. Вона може зробити нас мудрими для спасіння (2 Тимофію 3:15), утішити у скорботі (2 Коринтянам 1:3) та буде нашим «проводирем» до життя в мирі й задоволенні (Псалом 118:97-105). І хоча людьми були написані всілякі книги, що пропонують світську мудрість, лише Боже Слово насправді здатне підкріпити душу та подарувати надію під час нещастя.

Звичайно, підкріплення душі доступне тільки тим, хто був викуплений через віру в Христа. Він обіцяв спокій всім людям, які прийдуть до Нього (Матвія 11:28-30), тому важливо, щоб ми були впевнені у своєму спасінні та стосунках з Богом. Лише ті, хто насправді народжений згори в Ісусі, можуть відчути мир і радість, обіцяні Господом у Його Слові.

На щастя, Бог надає нам підтримку, коли ми стикаємося з розчаруваннями, випробуваннями та спокусами. Він передбачив три основні джерела підтримки і сили. По-перше, Він дав нам Своє Слово, яке може вести нас, заохочувати й живити духовно. Нам слід приділяти час для його читання, слухання проповіді (Римлянам 10:17) та, найголовніше, для його виконання (Псалом 118:2; Приповісті 3:1-2; Якова 1:25). По-друге, Господь також надав нам перевагу та силу молитви (Матвія 7:7-11; Марка 11:24-25; Івана 15:7; Євреям 4:16; 1 Івана 5:14). Ми можемо звертатися зі своїми проблемами та розчаруваннями до Нього в молитві, знаючи, що Він любить і піклується про нас (1 Петра 5:6-7). По-третє, через інших християн Він підбадьорює та підтримує нас (Еклезіаста 4:9-19; Ефесянам 4:29; Євреям 3:13). Важливо бути частиною здорової, збалансованої церкви, регулярно поклоняючись і спілкуючись з іншими віруючими (Євреям 10:23-25). Християни, що пережили схожі проблеми, можуть стати чудовим джерелом підкріплення та допомоги, коли ми переживаємо труднощі (2 Коринтянам 1:3-4).

Розчарування під час нещастя не є чимось незвичайним. У Біблії ми бачимо приклади благочестивих чоловіків і жінок, які стикалися з подібними ситуаціями. У наш час ці приклади можуть послужити нам підтримкою, бо той же Бог, Який був вірним їм тоді, буде вірний і нам. Можна почати з читання Псалмів, бо багато з них цар Давид написав у темні часи свого життя, і вони можуть підбадьорити нас, коли ми впадаємо в депресію, втомлені та засмучені. Через те, що душа Давида була підкріплена Богом, він зміг написати такі чудові слова у Псалмі 22: «Він душу мою відживляє…».

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як я можу підкріпити свою душу?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries