settings icon
share icon
Запитання

: Що таке покаяння та чи необхідне воно для спасіння?

Відповідь


Багато хто тлумачить значення терміна «покаяння», як «відмова від гріха». Це не зовсім відповідає біблійному визначенню. У Біблії слово «покаятися» означає «змінити спосіб мислення». Біблія також говорить нам, що правдиве покаяння приводить до зміни вчинків (Луки 3:8–14; Дії 3:19). У книзі Дії Апостолів 26:20 говориться: «А проповідував – щоби покаялися і навернулися до Бога, щоби чинили діла, гідні покаяння» (сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Повне біблійне визначення покаяння – це зміна мислення, яка виливається у зміну вчинків.

Який тоді зв’язок між покаянням і спасінням? Дії Апостолів особливою мірою наголошують на покаянні у зв’язку зі спасінням (Дії 2:38; 3:19; 11:18; 17:30; 20:21; 26:20). Покаятися, у світлі спасіння, означає змінити свою думку про Ісуса Христа. Свою проповідь у день П’ятидесятниці (Дії, 2 розділ) апостол Петро завершує закликом людей до покаяння (Дії 2:38). Покаятися в чому? Петро закликав людей, що відкинули Ісуса (Дії 2:36), змінити свою думку про Нього, визнати, що Він дійсно «Господь і Христос» (Дії 2:36). Петро закликав людей змінити свою думку – від відкидання Христа як Месії, до віри в Нього як у Месію та Спасителя.

Покаяння та віру можна сприймати як дві сторони однієї монети. Неможливо вірити в Ісуса Христа як Спасителя без того, щоб не змінити свою думку про те, ким Він є та що Він зробив. Незалежно від того, у чому покаяння – у свідомому відкиданні, в незнанні чи байдужості, це веде до зміни мислення. Біблійне покаяння, у світлі спасіння, це зміна мислення – від відкидання Христа до віри в Нього.

Дуже важливо, щоб ми розуміли, що покаяння – це не вчинок, який нам слід зробити, аби заслужити спасіння. Ніхто не може покаятися та прийти до Бога, поки Він не притягне його до Себе (Івана 6:44). У Діях Апостолів 5:31 і 11:18 наголошується, що покаяння – це Божий дар, воно можливе лише через Його благодать. Ніхто не може покаятися, поки Бог не дасть можливість для цього. Всі елементи спасіння, включаючи покаяння та віру, є результатом того, що Бог привернув нас, відкрив наші очі та змінив наші серця. Божественні страждання ведуть нас до покаяння (2 Петра 3:9), як і Його доброта (Римлян 2:4).

Хоча покаяння не є вчинком, який веде до спасіння, покаяння заради спасіння веде до вчинків. Неможливо щиро й повністю змінити своє мислення без змін у вчинках. У Біблії покаяння приводить до зміни поведінки. Тому Іван Хреститель закликав людей створити «плід, гідний покаяння» (Матвія 3:8). Людина, яка щиро покаялася у відкиданні Христа, підтвердить це зміненим життям (2 Коринтянам 5:17; Галатам 5:19–23; Якова 2:14–26). Покаяння, згідно з вірним визначенням, необхідне для спасіння. Біблійне покаяння змінює нашу думку про Ісуса Христа та навертає до Бога для спасіння вірою (Дії 3:19). Відмова від гріха – не визначення покаяння, але один із наслідків щирого, заснованого на вірі покаяння перед Господом Ісусом Христом.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

: Що таке покаяння та чи необхідне воно для спасіння?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries