settings icon
share icon
Запитання

Чи є повторний шлюб після розлучення перелюбом у будь-якому випадку?

Відповідь


Перш ніж дати відповідь на це запитання, дозвольте повторити – Бог ненавидить розлучення, як говориться в тексті Малахії 2:16 у деяких перекладах Біблії. Біль, розгубленість і розчарування, які більшість людей відчуває після розлучення, безумовно, є причинами, чому Бог ненавидить розлучення. Але ще складнішим за розлучення, з біблійної точки зору, є повторний шлюб. Переважна більшість розлучених людей або одружуються знову, або розглядають таку можливість. Що ж Біблія говорить про це?

В Євангелії від Матвія 19:9 написано: «Хто дружину відпустить свою не з причини перелюбу, і одружиться з іншою, той чинить перелюб» (див. також Матвія 5:32). Ці біблійні слова дають зрозуміти, що повторний шлюб після розлучення є перелюбом, за винятком наявності зради. Щодо цього «виняткового» пункту та його наслідків, будь ласка, ознайомтеся з наступними статтями: «Що говорить Біблія про розлучення та повторне одруження?» і «Я розлучений/розлучена. Чи дозволяє мені Біблія повторно одружитися/вийти заміж?».

Ми вважаємо, що існують певні випадки, коли розлучення та повторний шлюб дозволяються, не вважаючись перелюбом. Вони включають тривалу або нерозкаяну невірність, фізичне насильство над дружиною або дітьми, а також відмову невіруючого від шлюбу з християнином. Ми не стверджуємо, що людина за таких обставин повинна одружуватися повторно. Біблія чітко закликає радше залишатися самотнім чи прагнути примирення, ніж повторно вступати у шлюб (1 Коринтянам 7:11). Водночас ми вважаємо, що Бог у розлученні дарує невинній стороні Свою милість і благодать та дозволяє цій людині одружитися знову, не вважаючи це перелюбом.

Людина, що розлучається з причини, яка відрізняється від наведених вище, і потім одружується повторно, чинить перелюб (Луки 16:18). У зв’язку з цим виникає питання: чи повторний шлюб є «актом» перелюбу чи ж «станом» перелюбу. Теперішній час в оригіналі текстів з Матвія 5:32, 19:9 і Луки 16:18 може вказувати на безперервний стан перелюбу. Водночас, теперішній час у грецькій мові не завжди вказує на безперервну дію. Іноді він просто означає, що щось сталося (аористичний, пунктиліарний або гномічний теперішній час). Наприклад, слово «пускає» в Матвія 5:32 – це теперішній час, але розлучення не є безперервним процесом. Ми вважаємо, що повторний шлюб, незалежно від обставин, не є постійним станом перелюбу. Таким є лише сам акт повторного одруження.

У старозавітному законі покаранням за подружню зраду була смерть (Левит 20:10). Водночас, у Повторенні Закону 24:1-4 написано про повторний шлюб після розлучення, але він не названий перелюбом і смертна кара для людини, що одружилася повторно, не вимагається. У Біблії чітко сказано, що Бог ненавидить розлучення (Малахії 2:16), проте ніде конкретно не сказано, що Він ненавидить повторний шлюб. Біблія ніде не наказує повторно одруженій парі розлучатися. Повторення Закону 24:1-4 також не називає повторний шлюб недійсним. Припинення повторного шлюбу через розлучення було би настільки ж гріховним, як і припинення першого шлюбу з цієї причини. В обох випадках порушуються обітниці, складені парою перед Богом і в присутності свідків.

Незалежно від обставин, як тільки пара вступить у повторний шлюб, вони мають прагнути до подружнього життя у вірності, зі страхом перед Богом, зробивши Христа центром свого шлюбу. Шлюб – це шлюб. Бог не вважає новий шлюб недійсним чи перелюбним. У повторному шлюбі пара має присвятити себе одне одному та Богові, прославляючи Його та роблячи свій новий шлюб міцним і присвяченим Христу (Ефесянам 5:22-33).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи є повторний шлюб після розлучення перелюбом у будь-якому випадку?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries