settings icon
share icon
Запитання

Чому люди відкидають Ісуса як свого Спасителя?

Відповідь


Рішення прийняти або відкинути Ісуса як Спасителя є найважливішим рішенням у житті. Чому ж так багато людей приймають рішення відкинути Христа? Існує стільки різних причин для цього, скільки й людей, що відкидають Його, але узагальнити їх можна у наступні чотири категорії:

1. Деякі люди переконані, що їм не потрібен спаситель. Ці люди вважають себе «загалом хорошими» та не усвідомлюють, що вони, як і всі люди, є грішниками, що не можуть прийти до Бога на своїх власних умовах. Ісус сказав: «Я є дорога, і правда, і життя! Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене» (Івана 14:6, тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Ті, що відмовилися від Христа, не зможуть встояти перед Богом та успішно довести свою праведність на підставі особистих заслуг.

2. Страх бути відкинутими чи переслідуваними суспільством відштовхує деяких людей від прийняття Христа як Спасителя. Невіруючі, як написано в Євангелії від Івана 12:42–43, не визнають Христа тому, що вони більше переймаються своїм статусом серед рівних собі, ніж виконанням Божої волі. Такими були фарисеї, чия любов до свого становища й оцінок інших засліпила їх – «вони бо полюбили людську славу більше, ніж славу Божу».

3. Для деяких людей те, що пропонує сучасний світ, є привабливішим за вічність. Ми можемо прочитати історію про таку людину в Євангелії від Матвія 19:16–23. Ця людина не бажала розлучатися зі своїми земними володіннями заради здобуття вічних взаємин з Ісусом (див. також 2 Коринтянам 4:16–18).

4. Багато людей просто протистоять спробам Святого Духа привести їх до віри у Христа. Степан, керівник Ранньої Церкви, сказав тим, хто збирався вбити його: «Ви, твердошиї, з необрізаними серцями й вухами! Ви завжди противитеся Святому Духові, – як батьки ваші, так і ви!» (Дії 7:51). Апостол Павло проголосив подібне групі противників Євангелія у Дії 28:23–27.

Якими би не були причини, з яких люди відкидають Ісуса Христа, це матиме катастрофічні наслідки. «І в нікому іншому немає спасіння, бо під небом немає іншого імені, даного людям, яким належить нам спастися!» (Дії 4:12), крім імені Ісуса, і їм загрожує вічність у «зовнішній темряві» пекла, «там буде плач і скрегіт зубів!» (Матвія 25:30).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому люди відкидають Ісуса як свого Спасителя?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries