settings icon
share icon
Запитання

Що таке відродження згідно з Біблією?

Відповідь


Відродження відрізняється від нашого земного народження, коли ми були зачаті фізично, успадкувавши гріховну природу. Це – нове народження, духовне, святе та небесне, яке веде до того, що ми оживаємо духовно. Люди у своєму природному стані «мертві» через свої «провини й гріхи», поки не будуть оживлені / відроджені Христом (Ефесянам 2:1). Це відбувається, коли вони починають вірити в Нього.

Відродження – це радикальна зміна. Подібно до того, як наше фізичне народження веде до появи нової людини в «земному царстві», духовне народження веде до появи нової людини у Царстві Небесному (Ефесянам 2:6). Після відродження ми починаємо бачити, чути і прагнути до божественних речей; ми починаємо жити у вірі та святості. Тепер Христос оселяється в наших серцях; ми стаємо причетними до божественної природи, будучи новими створіннями (2 Коринтянам 5:17). Ця трансформація походить від Бога, а не від людини (Ефесянам 2:1, 8), – Його велика любов і щедрий дар благодаті та милості є причиною відродження. Могутня сила Господа – сила, що воскресила Ісуса з мертвих, – виявляється у відродженні й перетворенні грішників (Ефесянам 1:19-20).

Відродження є необхідним. Гріховне людське тіло не може перебувати у Божій присутності. Розмовляючи з Никодимом, Ісус двічі сказав, що людина має народитися згори, аби побачити Царство Небесне (Івана 3:3, 7). Відродження не є чимось факультативним: «Що вродилося з тіла – є тіло, що ж уродилося з Духа – є дух» (Івана 3:6). Фізичне народження пристосовує нас до землі; духовне ж відродження готує нас для неба (див. Ефесянам 2:1; 1 Петра 1:23; Івана 1:13; 1 Івана 3:9; 4:7; 5:1, 4, 18).

Воно є частиною того, що Бог здійснює під час спасіння, нарівні із запечатуванням (Ефесянам 1:13-14), усиновленням (Галатам 4:5), примиренням (2 Коринтянам 5:18-20) тощо. Відродження – це коли Господь духовно оживляє людину через віру в Ісуса Христа. До спасіння ми не були Божими дітьми (Івана 1:12-13), а радше «дітьми гніву» (Ефесянам 2:3; див. також Римлянам 5:18-20). До спасіння ми вироджувалися; після спасіння – відроджуємося. Результатом цього є мир із Богом (Римлянам 5:1), нове життя (Титу 3:5; 2 Коринтянам 5:17) і вічне членство в Його родині (Івана 1:12-13; Галатам 3:26). Відродження починає процес освячення, коли ми стаємо такими, якими Господь бажає нас бачити (Римлянам 8:28-30).

Єдиним шляхом до відродження є віра у подвиг Ісуса, здійснений на хресті. Жодна кількість добрих діл чи дотримання Закону не можуть відновити серце. «Бо жадне тіло ділами Закону не виправдається перед Ним» (Римлянам 3:20). Лише Христос пропонує зцілення від цілковитої зіпсованості людського серця. Ми не потребуємо оновлення, реформації чи реорганізації – нам необхідне відродження.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке відродження згідно з Біблією?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries