settings icon
share icon
Запитання

: Яке значення має християнське викуплення?

Відповідь


Кожен потребує викуплення. Наш природний стан охарактеризований провиною: «…всі згрішили й позбавлені Божої слави» (Римлянам 3:23). Ми звільнені від вини викупленням Христа: «…оправдуються даром, Його благодаттю, через викуплення, що в Ісусі Христі» (Римлянам 3:24).

Переваги викуплення включають: вічне життя (Об’явлення 5:9–10), прощення гріхів (Ефесянам 1:7), праведність (Римлянам 5:17), звільнення від прокляття Закону (Галатам 3:13), прийняття в Божу сім’ю (Галатам 4:5), звільнення від рабства гріха (Титу 2:14; 1 Петра 1:14–18), мир із Богом (Колосянам 1:18–20) й отримання Святого Духа (1 Коринтянам 6:19–20). Бути викупленим означає бути прощеним, освяченим, виправданим, звільненим, прийнятим і примиреним. Дивіться також: Псалом 129:7–8; Луки 2:38; Дії 20:28.

Слово «викупити» означає звільнити від чогось шляхом сплати певної суми. Цей термін спеціально використовувався для позначення викупу раба з неволі. Використання цього терміну стосовно смерті Христа на хресті є досить красномовним. Якщо ми «викуплені», тоді нашим попереднім станом було рабство. Бог придбав нашу свободу, і ми більше не є рабами гріха чи старозавітного закону. Це метафоричне використання «викуплення» підтверджується текстами в Посланні до Галатів 3:13 та 4:5.

Наближеним до християнського викуплення є також поняття викуп із застави, з полону. Ісус заплатив ціну за наше визволення від гріха та його наслідків (Матвія 20:28; 1 Тимофію 2:6). Його смерть була дана в обмін на наше життя. Фактично, Святе Письмо чітко вказує, що спасіння можливе лише Його кров’ю, тобто, через Його смерть (Колосянам 1:14).

Небесні вулиці будуть переповнені колишніми рабами, які були незаслужено викуплені, прощені та звільнені. Раби гріха стали святими. Не дивно, що ми співатимемо нову пісню – пісню хвали Визволителю, що помер за нас (Об’явлення 5:9). Ми були рабами гріха, засудженими на вічне відокремлення від Бога. Ісус заплатив ціну, щоб викупити нас і дати нам свободу від рабства гріха та спасіння від його вічних наслідків.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

: Яке значення має християнське викуплення?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries