settings icon
share icon
Запитання

Коли і яким чином ми отримуємо Святого Духа?

Відповідь


Апостол Павло ясно навчав, що ми отримуємо Святого Духа в ту мить, коли починаємо вірити в Ісуса Христа як нашого Спасителя. В 1 Посланні до Коринтян 12:13 написано: «Бо ми всі одним Духом охрищені у тіло одне, – чи то юдеї, чи геллени, чи раби, чи то вільні, – і всі ми напоєні Духом одним». Римлянам 8:9 говорить нам – якщо людина не володіє Духом Святим, вона не належить Христу: «А ви не в тілі, але в дусі, бо Дух Божий живе в вас. А коли хто не має Христового Духа, той не Його». Ефесянам 1:13-14 навчає, що Святий Дух є доказом спасіння всіх віруючих: «У Ньому й ви, як почули були слово істини, Євангелію спасіння свого, та в Нього й увірували, запечатані стали Святим Духом обітниці, Який є завдаток нашого спадку, на викуп здобутого, на хвалу Його слави!».

Ці три біблійні тексти роблять очевидним те, що Святий Дух має бути прийнятий у мить спасіння. Павло не міг би говорити, що всі були хрещені одним Духом і всі напоєні Ним, якби тільки окремі коринтяни володіли Святим Духом. Текст Римлянам 8:9 звучить ще переконливіше. Якщо людина не має Духа, то вона не належить Христу. Таким чином, володіння Духом є фактором, який визначає володіння спасінням. Більше того, Святий Дух не міг би бути «печаткою» спасенних (Ефесянам 1:13-14), якби вони не отримували Його у момент спасіння. У той же час, у багатьох біблійних текстах підтверджується, що наше спасіння забезпечено у момент прийняття Христа як Спасителя.

Це питання викликає суперечки через невірне розуміння діяльності Святого Духа. Отримання Духа відбувається у мить спасіння, в той час як наповнення Духом є безперервним процесом у християнському житті. Ми вважаємо, що хрещення Духом відбувається у момент спасіння, хоча деякі християни переконані в іншому. Іноді це виникає внаслідок змішування розуміння хрещення Духом і «наповнення» Духом – дії, яка є результатом спасіння.

Отже, яким чином ми отримуємо Святого Духа? Ми отримуємо Його тоді, коли починаємо вірити в Господа Ісуса Христа як у нашого Спасителя (Івана 3:5-16). Коли ми отримуємо Його? Святий Дух стає нашім постійним супутником з тієї миті, як ми увірували.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Коли і яким чином ми отримуємо Святого Духа?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries