settings icon
share icon
Запитання

Коли має відбутися Підхоплення, відносно Лихоліття?

Відповідь


Визначення часу Підхоплення відносно Лихоліття є одним із найбільш суперечливих питань у сучасній церкві. Згідно з трьома ключовими позиціями, Підхоплення має відбутися до, під час або у кінці Лихоліття. Четверта думка, за якою це відбудеться до злиття Божого гніву, є незначною видозміною другої позиції.

Перш за все, важливо усвідомити мету Лихоліття. У книзі Даниїла 9:27 згадується сімдесятий «тиждень» (7 років), який має настати у майбутньому. Все пророцтво про сімдесят тижнів (Даниїла 9:20-27) стосується ізраїльської нації. Це період, коли Бог особливо чином зверне Свою увагу на Ізраїль. Хоча це не обов’язково означає, що церква не може бути присутня у той час, але виникають сумніви, чому вона має бути на землі.

Головний біблійний текст, що говорить про Підхоплення, записаний у 1 Посланні до Солунян 4:13-18. Він стверджує, що всі живі і воскреслі віруючі зустрінуться у повітрі з Господом Ісусом і назавжди залишаться з Ним. Підхоплення полягає в тому, що Бог забере Своїх людей із землі. Декількома віршами нижче (5:9) Павло говорить: «Бо Бог нас не призначив на гнів, але щоб спасіння одержали Господом нашим Ісусом Христа». Таким чином, для Бога було б непослідовно обіцяти віруючим, що вони уникнуть Його гніву, а потім залишити їх на землі під час Лихоліття. А той факт, що обітниця Бога про звільнення християн від гніву записана відразу після Його обітниці забрати Своїх людей із землі, логічно пов’язує ці дві події в одне ціле.

Інший важливий вірш стосовно часу Підхоплення записаний в Об’явленні 3:10. Там Христос обіцяв зберегти віруючих від «години випробування», яка має прийти на землю. Це може означати дві речі: або Христос захистить віруючих від випробувань серед них, або ж Він взагалі врятує їх від випробувань. І одне, і друге є правомірним значенням грецького слова, перекладеного як «від». Тим не менше, важливо звернути увагу на те, від чого віруючих обіцяно зберегти. Це не просто випробування, а час випробувань. Христос обіцяв зберегти віруючих власне від часового періоду, який містить випробування, тобто від Лихоліття.

Таким чином, мета Лихоліття і Підхоплення, значення 1 Солунянам 5:9 і тлумачення Об’явлення 3:10 однозначно підтримують позицію про Підхоплення до настання періоду Лихоліття. Якщо тлумачити Біблію точно і послідовно, то це положення найбільш точно відповідатиме їй.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Коли має відбутися Підхоплення, відносно Лихоліття?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries