settings icon
share icon
Запитання

Як і кому Ісус заплатив за нас викуп?

Відповідь


Викуп є платнею з метою звільнення тих, хто перебуває в полоні. Ісус заплатив викуп за нас, щоб звільнити від гріха, смерті й пекла. У книгах Вихід, Левітів, Числа та Второзаконня викладаються Божі вимоги щодо жертвоприношень. У часи Старого Завіту Бог звелів синам Ізраїлю приносити тварин у жертву з метою заступницького викуплення, тобто, смерть тварини займала місце смерті людини, а смерть була покаранням за гріх (Римлянам 6:23). У книзі Вихід 29:36 говориться: «А в день очищення принесеш молодого бичка за гріх» (тут і далі – Четвертий сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Бог вимагає святості (1 Петра 1:15-16). Божий Закон вимагає святості. Ми не можемо бути цілковито святими перед Богом через гріхи, вчинені нами (Римлянам 3:23), тому Бог вимагає виконання Свого Закону. Жертви задовольняли ці вимоги. Саме тоді з’явився Ісус. Євреям 9:12-15 говорить нам: «І не завдяки крові козлів і телят, а завдяки власній крові Він увійшов один раз до святині й здійснив вічне викуплення. Бо якщо кров козлів і телят та з водою змішаний попіл телиці, коли ним покропити, освячує нечистих для очищення тіла, то наскільки більше кров Христа, Який вічним Духом приніс Себе, непорочного, Богові, очистить наше сумління від мертвих діл, щоб ми служили Живому Богові! І тому Він є Посередником Нового Завіту, щоби через смерть для викуплення від переступів першого Завіту покликані одержали обітницю вічної спадщини».

Крім цього, у Посланні Римлянам 8:3-4 написано: «Адже що було неможливе для Закону через немічність тіла, – Бог, пославши Свого Сина в подобі гріховного тіла і задля гріха, засудив гріх у тілі, щоб оправдання Закону здійснилося в нас, які ходимо не за тілом, а за Духом».

Цілком очевидно, що Ісус заплатив викуп Богові за нас. Цим викупом було Його власне життя, а пролита кров – жертвою. Завдяки Його жертовній смерті, кожна людина на землі має можливість прийняти цей дар викуплення й прощення від Бога. Бо без Його смерті Закон Божий можна було б задовольнити лише нашою власною смертю.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як і кому Ісус заплатив за нас викуп?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries