settings icon
share icon
Запитання

Яке призначення людини згідно з Біблією?

Відповідь


Біблія навчає, що Бог створив людину, і створив Він її «на славу Свою» (Ісаї 43:7). Тому найголовніше призначення людини згідно зі Святим Письмом – просто прославляти Господа.

Можливо, складнішим буде питання про те, як має виглядати прославлення? У Псалмі 99:2–3 сказано: «Служіть Господеві із радістю, перед обличчя Його підійдіте зі співом! Знайте, що Господь – Бог Він, Він нас учинив, і Його ми, – Його ми народ та отара Його пасовиська». Складовою прославлення Бога є визнання того, ким Він є (для початку – нашим Творцем), а також хвала та поклоніння Йому як такому.

Ми виконуємо своє призначення, перебуваючи у стосунках із Господом і вірно служачи Йому (1 Самуїла 12:24; Івана 17:4). Оскільки Він створив людину на Свій образ (Буття 1:26–27), наше призначення не може бути відокремлене від Нього. Цар Соломон намагався жити задля власного задоволення, а наприкінці життя дійшов висновку, що істинний сенс – лише в шануванні та послуху Господу (Еклезіаста 12:13–14).

У своєму гріховному стані ми відокремлені від Бога гріхом і нездатні самостійно Його прославляти. Але жертва Ісуса Христа примирила нас із Господом – наш гріх прощений, і він уже не створює перешкод між Богом та нами (Римлянам 3:23–24).

Цікаво, що ми можемо прославляти Бога, тому що Він перший прославив нас. Давид каже у Псалмі 8:5–7: «То що є людина, що Ти пам'ятаєш про неї, і син людський, про якого Ти згадуєш? А однак учинив Ти його мало меншим від Бога, і славою й величчю Ти коронуєш його! Учинив Ти його володарем творива рук Своїх, все під ноги йому вмістив» (ця думка також повторюється в посланні до Євреїв 2:6–8). Цей уривок розкриває іншу мету, дану Богом людині: панувати над Землею (Буття 1:28–29). Знову-таки, це можливо виконати лише через правильні стосунки з Ним.

Чим більше ми пізнаємо свого Творця, тим більше любимо Його (Матвія 22:37–38) і тим краще розуміємо, хто ми та яке наше призначення. Ми були створені Йому на славу. Господь має унікальний план та мету для кожної людини (Псалом 138:13–16), і ми можемо бути певні – якими би не були ці плани, вони зрештою приведуть до Його слави (Приповісті 3:6; 1 Коринтянам 10:31).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Яке призначення людини згідно з Біблією?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries