settings icon
share icon
Запитання

Чи може християнин звертатися до психолога / психіатра?

Відповідь


Психологи та психіатри є фахівцями, що працюють у сфері психічного здоров’я. Люди часто змішують їх ролі або плутають їх з іншими спеціалістами, що працюють у цій сфері, такими як психотерапевти, психоаналітики чи психологічні консультанти. Існує безліч різновидів фахівців-психологів, які отримують різну освіту й використовують різноманітні методи лікування. Психологи мають отримати ступінь доктора з психології та зосереджуються, в першу чергу, на проведенні досліджень, на викладацькій діяльності та приватній консультативній практиці. Вони також можуть проводити тестування на наявність різних когнітивних чи емоційних розладів. Психіатр, фактично, є лікарем, що спеціалізується на психічних розладах. Психіатри є єдиними фахівцями цього роду, які можуть виписувати ліки й мають освіту в сфері медичного лікування психічного здоров’я.

Коли люди потребують такої допомоги, як тест на дислексію чи консультації, вони можуть звернутися до психолога. Зазвичай люди звертаються до психолога або іншого консультуючого професіонала перед тим, як потрапити до психіатра. Деякі психіатри практикують консультування, в той час як інші лише керують і контролюють лікування, працюючи з іншими фахівцями, що проводять терапію. Як і в будь-якій сфері, деякі психологи / психіатри можуть бути християнами, а інші – ні.

Християни зазвичай хочуть знати, як Біблія ставиться до таких професій. Фактично, ні психологія, ні психіатрія не є забороненими в плані гріховності. Обидві професії служать важливим і корисним цілям. Ніхто з фахівців цієї сфери не здатен повністю зрозуміти, як Бог створив людину, як працює розум, чому ми відчуваємо й діємо так, а не інакше. Хоча існує безліч світських, сконцентрованих на людині теорій щодо психічних і емоційних проблем, є також багато богобоязливих людей, які працюють у цих галузях і прагнуть зрозуміти людський розум з біблійної точки зору. Для християн найкраще шукати спеціаліста, що є віруючим, може продемонструвати знання Святого Письма та відповідний характер. Тим не менше, будь-яка порада, отримана нами, має бути профільтрована через Святе Письмо, щоб ми, як і щодо всього іншого в світі, могли відрізнити істину від омани.

У відвідуванні психолога чи психіатра немає нічого поганого. Тим не менше, фахівці з психічного здоров’я походять з різних вірувань і оточень. Навіть християнські психологи та психіатри не зможуть дати бездоганних відповідей або можуть бути слабкими в деяких сферах своїх біблійних знань. Пам’ятайте, що Слово Боже є нашою першою відповіддю на все, що турбує нас. Важливо озброїтися істиною для розрізнення того, що корисне, а що зводить нас зі шляху (Ефесянам 6:11–17; 1 Коринтянам 2:15–16). Кожний віруючий несе особисту відповідальність за вивчення Біблії для свого особистого зростання та розвитку проникливості. Святий Дух використовує Слово, аби ми відповідали образу Ісуса Христа, що є найвищою метою для всіх християн (Ефесянам 5:1–2; Колосянам 3:3).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи може християнин звертатися до психолога / психіатра?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries