settings icon
share icon
Запитання

Що таке, з позиції християнства, ясновидіння?

Відповідь


Біблія рішуче засуджує практику спіритизму, окультизм, ясновидіння та інше (Левит 20:27; Повторення Закону 18:10-13). До цієї категорії відносяться гороскопи, карти Таро, астрологія, гадалки, хіромантія тощо. Ця діяльність заснована на концепції того, що існують боги, духи або померлі рідні та близькі, які можуть давати нам рекомендації і вказівки. Цими «богами» або «духами» є демони (2 Коринтянам 11:14-15). Біблія не дає нам жодних підстав вважати, що померлі близькі можуть або хочуть зв’язатися з нами. Якщо вони були віруючими, то перебувають у Раю, насолоджуючись найдивовижнішим місцем, у спілкуванні з люблячим Богом. Якщо вони не були віруючими, то знаходяться в пеклі, страждаючи в безмежних муках за відхилення Божої любові та непослух Йому.

Отже, якщо наші близькі не можуть зв’язатися з нами, то як же гадалки, ясновидці та інші отримують настільки точну інформацію? Давно вже відомо, як можна отримувати інформацію, використовуючи звичні, доступні для кожного засоби. Іноді лише за допомогою телефонного номеру, а потім пошуку в інтернеті гадалка може отримати імена, адреси, дати народження і вступу в шлюб, дані про членів сім’ї та інше. Разом з тим, не можна заперечувати, що ясновидці іноді знають такі речі, про які дізнатися неможливо. Де ж вони отримують цю інформацію? Відповідь на це – сатана і його демони. 2 Коринтянам 11:14-15 говорить нам: «І не дивно, бо сам сатана видає себе за ангела світла. Тому не є щось надзвичайне, коли і його слуги видають себе за служителів праведності: їхній кінець буде за їхніми вчинками». У Діях 16:16-18 розповідається про ясновидицю, яка могла передбачати майбутнє до тих пір, поки апостол Павло не вигнав із неї демона.

Сатана прагне видаватись доброзичливим і готовим допомогти, він намагається здаватись хорошим. Диявол і його демони дають надприродну інформацію гадалкам з метою втягнути їх у те, що заборонено Богом. Те, що здається невинним на перший погляд, у кінцевому результаті сковує людину ланцюгами і дозволяє сатані контролювати й нищити їхнє життя. 1 Петра 5:8 проголошує: «Будьте тверезі, пильнуйте. Ваш ворог – диявол – ходить і ричить, мов лев, шукаючи, кого б поглинути». У більшості випадків ясновидці обманюють самі себе, швидше за все не знаючи про справжнє джерело інформації, якою вони володіють. У будь-якому випадку, яким би не було джерело інформації – ніщо близьке до спіритизму, чародійства, астрології тощо не угодне Богові як засіб отримання інформації. Як же Бог бажає, щоб ми пізнавали Його волю у нашому житті? Просто: 1) досліджуйте Біблію (2 Тимофію 3:16-17) і 2) моліться про мудрість (Якова 1:5).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке, з позиції християнства, ясновидіння?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries