settings icon
share icon
Запитання

Чи є пророки в сучасній церкві?

Відповідь


Чи є пророки в сучасній церкві?

Відповідь: Очевидно, що дар пророцтва був тимчасовим даром, наданим Господом для заснування церкви. Пророки відігравали вагому для церкви роль (Ефесянам 2:20), вони проголошували звістку від Бога першим віруючим. Іноді повідомлення пророка було одкровенням (нове одкровення та істина від Бога), а іноді – провіщенням (див. Дії 11:28 і 21:10). У ранніх християн не було повної Біблії, а деякі з них не мали доступу до будь-якої з книг Нового Завіту. У Новому Завіті пророки «заповнили прогалину», проголошуючи послання Господа людям, які інакше не змогли б їх почути. Остання книга Нового Завіту (Об’явлення) була завершена наприкінці першого сторіччя. Тому Господь посилав пророків, аби проголошувати Своє Слово власному народові.

Чи існують сьогодні справжні пророки? Якщо метою пророків було проголошення Божих істин, то навіщо пророки потрібні сьогодні, якщо ми маємо повне одкровення від Бога – Біблію? Якщо пророки були «фундаментом» ранньої церкви, то хіба ми все ще продовжуємо добудовувати цей «фундамент» сьогодні? Чи може Бог дати комусь звістку, щоби передати її комусь іншому? Ні! Чи відкриває Бог комусь істину в надприродний спосіб і дає цій особі можливість повідомити її іншим? Ні! Чи буде це біблійним даром пророцтва? Ні.

Щоразу, коли людина стверджує, що до неї промовляв Бог (у чому й полягає суть пророцтва), необхідно порівняти її слова з тим, що повідомляє Біблія. Якби Бог говорив через людей сьогодні, то повідомлення мали би цілковито відповідати тому, що Він уже сказав у Біблії. Господь не суперечить Сам Собі. 1 Івана 4:1 навчає нас: «Улюблені, не кожному духові вірте, але випробовуйте духів, чи від Бога вони, адже багато лжепророків з’явилося у світі» (тут і далі – Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). 1 Солунянам 5:20-21 проголошує: «пророцтвом не нехтуйте, усе досліджуйте і доброго держіться». Чи насправді гадане пророцтво є «словом від Господа»? Від цього залежатиме і наша реакція. Порівняйте сказане з тим, що написано в Божому Слові. Якщо сказане суперечить Біблії – відкидайте це. Якщо ж відповідає Біблії, то моліться про мудрість і розуміння, аби правильно застосувати цю інформацію (2 Тимофію 3:16-17; Якова 1:5).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи є пророки в сучасній церкві?
© Copyright Got Questions Ministries