settings icon
share icon
Запитання

Що таке пророча молитва?

Відповідь


Як і інші аспекти «молитовного руху» (як, наприклад, молитва-занурення), пророча молитва або пророче заступництво є небіблійною практикою, що приписує тому, хто молиться, владу та привілеї, які не знаходять підтвердження у Святому Письмі.

Ті, хто практикує пророчу молитву, вважають, що за допомогою цієї молитви вони проголошують світові слова Самого Бога. До цього типу молитви вдаються самозвані «пророки», які вважають, що доставляють повідомлення просто з Господньої тронної зали, слугуючи каналами для передачі Його Слова, через що їхні молитви стають «пророчими». Але Біблія говорить нам, що канон Письма завершений (Об’явлення 22:18). Це означає, що Бог уже не дає нових одкровень так званим пророкам. Він промовляє через Своє Слово, і наше завдання полягає в тому, аби «боротись за віру, раз дану святим» (Юди 3). Нам не слід шукати подальших Божих одкровень.

Пророча молитва зазвичай описується як акт донесення Божого «пророчого бачення», що має бути втілене на Землі згідно з Його волею. Деякі харизматичні служіння навчають пророчій молитві як засобу приведення в дію Божого суду на Землі та представлення Божого Царства. Така молитва спрямована на окремих людей, щоб вони виконували свою «пророчу місію» (їхнє служіння планові Божому), і на світ загалом, щоб воля Божа була виконана на Землі. Але молитва Ісуса в Євангелії від Матвія, розділ 6, навчає нас коритися Божій волі, а не тому, що ми маємо особливі повноваження реалізовувати Його волю. План Господній виконається в точній відповідності з Його задумами, подробиці яких нам невідомі (Матвія 24:36; 25:13, Марка 13:32; Луки 12:37-47). Вимагати, щоб Його суди та Царство прийшли за волею «пророка», є виявом зарозумілості, якщо взагалі не богохульством. Тільки Бог може реалізувати Свою волю: «Так, Я сказав – те й спроваджу, що Я задумав був – теє зроблю!» (Ісаї 46:11).

Пророча молитва передбачає існування сучасних провидців, які можуть висловлювати небесне одкровення з усім авторитетом Самого Бога. Коли хтось практикує пророчу молитву, він не просить про виконання Божої волі – він наказує, щоб Його воля була виконана, і вважає, що – як пішов дощ за молитвою Іллі – сказане ним має сповнитися.

Прихильники пророчої молитви вказують на зразок молитви Ісуса, яка включає слова «нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі» (Матвія 6:10). Цей вірш, кажуть вони, навчає тому, що ми повинні вимагати виконання Божої волі в навколишньому світі. Сучасний пророк, проголошуючи Господні слова, вважає, що змінює своє оточення відповідно до Божого повеління та торує шлях для Його задумів. Ті, хто молиться в такий спосіб, вважають, що вони не лише пророкують про те, що станеться, а насправді приводять в дію провіщені ними речі! Але Біблія говорить, що лише Бог вирішує, коли, де та як Він діятиме. Ми маємо молитися Йому, щоб усе виконувалося згідно з Його досконалою волею та планом, а не нашими.

Також вважається, що Бог використовує пророків, аби відповісти на молитви інших людей. Якщо хтось шукає відповіді на молитву, Бог може закликати пророка звершити пророчу молитву та відповісти цій людині. Але Біблія навчає, що відповідь на наші молитви не залежить від будь-якого «пророка» в цьому світі. Існує лише «один Посередник між Богом та людьми» – Ісус Христос (1 Тимофію 2:5). Отже, чи відповідає пророча молитва Біблії? Ні.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке пророча молитва?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries