settings icon
share icon
Запитання

Що таке прогресивний креаціонізм і чи відповідає він Біблії?

Відповідь


Прогресивний креаціонізм – це переконання, що Бог створював небеса і землю протягом мільярдів років, а не шести буквальних діб, як навчає традиційний креаціонізм. Прогресивні креаціоністи можуть бути ліберальними або консервативними у своїй теологічній системі переконань, але вони зазвичай погоджуються з наступним:

• Бог використав «великий вибух» для створення зірок і галактик протягом мільярдів років природних процесів.

• Землі та всесвіту мільярди років, а не тисячі.

• «Дні» творіння тривали мільйони й мільярди років.

• Смерть і кровопролиття існували від самого початку творіння та не були наслідком гріха Адама. Людина була створена після того, як значна частина земної історії життя і смерті вже відбулася.

• Потоп Ноя був локальним, а не всесвітнім, і мало вплинув на геологію Землі, яка вказує на мільярди років історії.

Прогресивний креаціонізм – це переконання, що протистоїть як атеїстичному еволюціонізму, так і молодоземельному креаціонізму. Він не є новим вченням, але останніми роками здобув популярність за допомогою християнських мас-медіа та книг.

На наш погляд, помилка прогресивного креаціонізму полягає в припущенні, що біблійну розповідь про творіння в Буття 1-2 не слід сприймати буквально. Згідно з прогресивним креаціонізмом, «дні» в Буття 1 – це не буквальні доби, а тривалі періоди часу, що обчислюються мільйонами або навіть мільярдами років. Прогресивні креаціоністи приймають еволюційну позицію щодо віку Землі, яку ми вважаємо помилковою.Інший момент, у якому ми не погоджуємося з прогресивним креаціонізмом, полягає в твердженні, що смерть існувала до гріхопадіння. Це суперечить вченню про те, що будь-яка фізична смерть є наслідком гріха (див. Римлянам 5:12 і 1 Коринтянам 15:21-22).

У певних випадках прогресивний креаціонізм є спробою деяких християн узгодити вчення сучасної науки з Біблією. Проте ця концепція насправді передує сучасному еволюційному мисленню та була запропонована деякими ранніми християнськими письменниками. І хоча ми незгодні з прогресивним креаціонізмом, цієї позиції дотримується чимала частина християнської спільноти.

Традиційне тлумачення книги Буття здебільшого збігається з молодоземельним креаціонізмом, а не з прогресивним. Це тому, що основні аргументи, пропоновані прогресивним креаціонізмом, походять здебільшого зі сфери науки, а не безпосередньо з Біблії.English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке прогресивний креаціонізм і чи відповідає він Біблії?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries