settings icon
share icon
Запитання

Як мій особистий гріх впливає на інших людей?

Відповідь


Якби ви жили в ізоляції на безлюдному острові посеред океану, тоді, можливо, ваш особистий гріх нікого би не торкнувся, крім вас самих. Однак, як свідчить відомий вислів, «жодна людина не є островом», тому цілком можливо, що ви маєте родину або, принаймні, друзів і знайомих, з якими контактуєте. Гріх торкнеться усіх їх певним чином, тому що він має свої наслідки (Римлянам 6:23). Цей принцип був закладений у часи творіння. Усе створене має сім’я, з якого воно породжує свій «рід» (Буття 1:11, 21, 25). Інакше кажучи, ви не садите кукурудзу, сподіваючись отримати врожай буряків. Ви не можете «посадити» гріх – навіть таємно – і не розраховувати на врожай наслідків. А наслідки можуть стосуватися всіх і кожного, хто підтримує з вами стосунки. Це означає, що люди навколо вас можуть бути благословенні або ж прокляті через зв’язок із вами, через рішення та дії, які ви чините як потайки, так і привселюдно.

Достатньо лише згадати нещодавні скандали за участю відомих християнських лідерів, щоб усвідомити вплив «приватних» гріхів на оточуючих. Як тільки вони будуть виявлені – а в Біблії написано: «знайте, що ваш гріх знайде вас!» (Числа 32:23) – родині, друзям, громаді та християнській спільноті в цілому буде завдано шкоди. Що ще гірше, шкода буде завдана ділу Христа, оскільки невіруючі будуть знущатися й насміхатися над нами та ганьбити Його ім’я. Може здаватися, що деякі люди грішать без видимих наслідків, але те, що є таємним, колись стане явним. «Немає нічого захованого, що не виявиться, ні таємного, що воно не пізнається, і не вийде наяв» (Луки 8:17). Чи можете ви відверто сказати, що немає жодної людини, яку би не зачепив ваш таємний гріх, якби про нього стало відомо?

Гріх, який тримається в таємниці, призводить до почуття провини, а воно може сильно змінити нас. Інші люди бачать ці зміни і можуть страждати через них. Наприклад, можливо, що дружина не знає про залежність чоловіка від порнографії, проте це призводить до скритості та зміни ставлення до неї як до сексуального партнера. Вона помічає ці зміни і непокоїться через можливі причини – може, він вважає її непривабливою або вже не любить, або ж має роман на стороні. Хоча ніщо з цього не відповідає дійсності, наслідки його «приватного» гріха можуть бути руйнівними для неї, їхнього шлюбу та родини, навіть якщо його таємниця ніколи не розкриється.

Нам слід ще звернути увагу на наступне: «А ти, коли молишся, увійди до своєї комірчини, зачини свої двері, і помолися Отцеві своєму, що в таїні; а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно ... щоб ти посту свого не виявив людям, а Отцеві своєму, що в таїні; і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно» (Матвія 6:6, 18). Тут ми бачимо принцип, що застосовується як у позитивному сенсі, так і в негативному. За те, що ми робимо потайки, Бог винагородить відкрито. Так само, якщо ми грішимо потайки, то також будемо «винагороджені» за ці вчинки явно. У будь-якому разі, Бог бачить і знає про гріх, як особистий, так і привселюдний, і Він не залишить його без покарання.

Найгіршим наслідком особистого гріха є смерть нашої власної душі. В Єзекіїля 18:4 написано, що душа, яка грішить, – помре, а в Римлянам 6:23 говориться, що платою за гріх є смерть. Тут мається на увазі людина, для якої гріх є природним і звичним явищем і яка не має привілею відродженого життя. Для народжених згори дітей Божих – тих, хто прийняв Господа Ісуса Христа як свого Спасителя, – існують стандарти поведінки, як для приватного, так і громадського життя: «Тож, коли ви їсте, чи коли ви п’єте, або коли інше що робите, – усе на Божу славу робіть!» (1 Коринтянам 10:31). Істинний християнин прагне жити заради Його прославлення; і хоча бувають випадки, коли ми зазнаємо невдач, Бог усе передбачив і залишив для нас можливість спілкування з Ним. Він пообіцяв нам: «Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої» (1 Івана 1:9).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як мій особистий гріх впливає на інших людей?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries