settings icon
share icon
Запитання

Що кажуть претеристи про кінець світу?

Відповідь


Претеристи розглядають книгу Об’явлення як символічну картину конфліктів Ранньої церкви, що відбувалися на початку нашої ери. Ця теорія відкидає пророцтва щодо майбутнього, описані в Об’явленні. У певній мірі ця теорія поєднує алегоричний і символічний методи інтерпретації, стверджуючи, що Об’явлення, значною мірою, не має нічого спільного з подіями майбутнього. Вчення претеристів базується на припущенні, що всі пророцтва Нового Заповіту, які стосуються кінця світу, вже збулися у 70 році н.е., коли напали римляни, знищивши Єрусалим та Ізраїль.

Хоча послання до церков, що містяться у 2 і 3 розділах Об’явлення, призначалися реальним церквам першого століття, вони і сьогодні несуть практичне значення для церков. Водночас, розділи 6-22 описують події, які все ще залишаються в майбутньому. Не має змісту тлумачити пророцтва, які ще не збулися, алегорично, адже пророцтва, що збулися, передбачалися буквально. Наприклад, візьмемо пророцтва Старого Заповіту про перший прихід Христа. Він з’явився саме тоді, коли це і було передбачено (Даниїла 9:25-26). Його народила діва (Ісаї 7:14). Він постраждав і поніс смерть за наші гріхи (Ісаї 53:5-9). Ми навели приклад лише кількох передбачень із сотень, що містяться у Старому Заповіті, які сповнилися буквально. Це просто позбавляє змісту спроби алегоричного тлумачення того, що слід приймати буквально.

В Об’явленні 6-18 змальовані найжахливіші часи, які лише можуть настати на землі. Часи семилітнього правління звіра (антихриста) і лжепророків, які схилятимуть людей до поклоніння звіру як богу. Далі, у розділі 19 говориться про те, що кульмінацією стане повернення Христа. В Армагедонській битві Він здобуде перемогу над звіром і лжепророками, а потім вкине їх в озеро вогняне. Розділ 20 описує скинення сатани у безодню і початок тисячолітнього правління Божого. По його завершенні сатана буде звільнений і влаштує заколот, якій швидко буде подавлений Христом, після чого його знову скинуть у вогняне озеро. А далі буде останній суд, до якого воскреснуть і будуть судимі всі невіруючі. Розділи 21 і 22 описують вічне життя віруючих у славі Господній.

Претеризм абсолютно безпідставний у своїй інтерпретації книги Об’явлення. Прихильники цієї теорії стверджують, що розділи 6-18 символічні й алегоричні, і не змальовують майбутні події. Проте розділ 19 вони сприймають буквально – вони визнають повернення Христа. Розділ 20 вони знову-таки розглядають як певний символ. Далі, 21 і 22 розділи вважаються частково правдивими, так як вони вірять, що настане час Нового Неба і Нової Землі. Ніхто не заперечує, що Об’явлення містить дивовижні і, часом, вражаючі образи. Ніхто не заперечує і того, що книга Об’явлення описує деякі моменти досить образно. Але, як би не було, вибіркове заперечення точності й буквальності вибраних передбачень веде до беззмістовності буквальної інтерпретації будь-якої частини даної книги. Адже якщо печатки, труби, число 144 000, звір, лжепророк, Тисячолітнє Царство тощо алегоричні, то на якій підставі ми стверджуємо, що другий прихід Христа і виникнення Нової Землі обов’язково відбудеться буквально? У цьому питанні і полягає недолік теорії претеристів: вони трактують Об’явлення, покладаючись на власну думку. Ми ж, замість цього, маємо досліджувати, слідувати і буквально вірити Великій Книзі.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що кажуть претеристи про кінець світу?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries