settings icon
share icon
Запитання

Дошлюбний секс – чому християни так рішуче виступають проти нього?

Відповідь


Дошлюбним сексом вважаються будь-які сексуальні контакти до вступу в законні шлюбні взаємини. Є низка причин, через які Святе Письмо та традиційне християнство виступають проти цього. Бог задумав секс, яким можна насолоджуватись у відданих подружніх стосунках одного чоловіка та однієї жінки. Видаляти його з цього контексту означає спотворювати його використання і серйозно обмежувати задоволення від нього. Сексуальний контакт передбачає рівень інтимності, якого немає в жодних інших людських стосунках. Коли Бог поєднав Адама та Єву в шлюбі, Він заснував відносини «одного тіла». У Буття 2:24 написано, що чоловік має залишити родину, пристати до своєї дружини і стати з нею «одним тілом».

Ця ідея відображена і в Новому Завіті – ми бачимо це у словах Ісуса в Євангеліях від Матвія 19:5 і Марка 10:7. Павло розвиває цю ідею в 1 Коринтянам 6:12-20, обговорюючи панування Бога над нашими тілами та душами. Він каже, що коли чоловік вступає у статеві зносини з розпусницею, то вони стають «одним тілом» (вірш 16). Зрозуміло, що сексуальні стосунки є особливими. У них людина відчуває рівень вразливості, який повинен мати місце лише в межах відданого, довірливого, сімейного союзу.

Загалом існує два контексти для дошлюбного сексу. В одному випадку люди кажуть, що люблять і віддані одне одному, але просто не хочуть чекати до весілля; в іншому – це «випадковий» секс. Перше часто виправдовується тим, що пара обов’язково одружиться, тож немає гріха в тому, щоб вступити у відносини, притаманні для шлюбу. Проте це свідчить про нетерплячість і неповагу до себе та іншої людини. Це виключає особливий характер відносин зі структури, якій вони властиві, що взагалі ставить під сумнів ідею існування самої структури. Якщо ми будемо вважати прийнятною таку поведінку, то незабаром таким же вважатимемо будь-який секс поза шлюбом. Якщо сказати своєму майбутньому партнеру, що він гідний того, аби почекати, ви зміцните стосунки та підвищите рівень зобов’язань.

Практика випадкового сексу широко охопила сьогоднішнє суспільство. Відверто кажучи, такого поняття, як «випадковий» секс, не існує через глибину інтимної близькості сексуальних відносин. Тут може бути повчальною така аналогія. Якщо ми приклеїмо один предмет до іншого, то він пристане. Якщо ми відклеїмо його, він залишить на іншому невеликий слід; що довше вони були склеєними, то більший залишиться слід. Якщо ми візьмемо цей помазаний клеєм предмет і декілька разів притиснемо його до декількох місць, він залишить сліди всюди, де ми його прикладатимемо, та зрештою втратить здатність клеїтися до чого-небудь. Це дуже схоже на те, що відбувається з нами, коли ми займаємося «випадковим» сексом. Кожного разу, припиняючи сексуальні відносини, ми залишаємо позаду частинку себе. Що довше тривають відносини, то більше ми залишаємо позаду і то більше втрачаємо себе. Міняючи партнерів, ми продовжуємо щоразу втрачати крихітну частинку себе, та зрештою можемо взагалі втратити здатність формувати тривалі сексуальні відносини. Сексуальні стосунки настільки сильні та близькі, що ми не можемо починати їх випадково, яким би легким це не видавалося.

Тож чи є надія? Коли християни вступають у дошлюбний секс, або коли ті, хто втратив свою невинність, приходять до Христа, Святий Дух засуджує гріх, і ці люди відчувають сум. Але важливо – життєво важливо – пам’ятати, що немає гріха, який кров Ісуса не може перемогти. Якщо ми визнаємо свої гріхи, Він не лише прощає їх, а й очищує нас від «усякої неправедності» (1 Івана 1:9). Окрім того, на додаток до прощення (яке саме по собі є чудовим), Бог відновлює нас. В Йоіла 2:25 Господь обіцяє Ізраїлю відшкодувати за ті роки, коли сарана з’їла врожай. Це не є прямою обітницею сучасним християнам, але вказує на відновний характер стосунків із Богом. Дошлюбний секс схожий на сарану, що поглинає наше почуття власної гідності, самооцінку та сприйняття прощення. Але Господь може відновити це все. Святе Письмо також повідомляє нам, що коли ми приходимо до Христа, то стаємо новими творіннями (2 Коринтянам 5:17), тому ті, хто мав дошлюбний секс до навернення, відновлені Богом у нову людину – давнє минуло, а постало нове.

Зрештою ми знаємо, що, будучи християнами, ми оновлюємося Духом Святим кожного дня перебування з Ісусом Христом. У Колосянам 3:9-10 сказано, що наше нове «я» оновлюється щодня до образу свого Творця. Щодо кожного гріха існує надія. Сила Євангелія доступна для всіх, хто вірить в Ісуса та Його прощення.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Дошлюбний секс – чому християни так рішуче виступають проти нього?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries