settings icon
share icon
Запитання

Чому дошлюбні консультації важливі?

Відповідь


Дошлюбне консультування зазвичай є обов’язком пастора або лідера місцевої громади, хоча воно може також здійснюватися членом відділу сімейного служіння або іншим християнським консультантом. Деякі пастори не візьмуть на себе відповідальність проводити церемонію вінчання, якщо пара не відвідає серію консультацій. Служителі знають про благословення та труднощі шлюбу і бажають допомогти досягти успіху тим, чий шлюб вони збираються благословляти. Вони розглядають дошлюбне консультування як цінний спосіб допомогти парам поєднуватися шлюбним завітом з відкритими очима та підготуватися до створення і підтримки міцного шлюбу.

Апостол Павло у своїх пастирських повчаннях закликає Тита навчати інших, які потім передаватимуть досвід молодому поколінню (Титу 2:1-6). Основою цього консультування є навчання біблійній істині та стандартам (або абсолютам) у стосунках з іншими людьми. Це особливо важливо в дошлюбній ситуації. Ми не можемо застосовувати те, чого не знаємо, і вік не є гарантією зрілості. Парі, яка має намір одружитися, слід отримати інструкції щодо шлюбу з божественної точки зору.

Дошлюбне консультування, засноване на біблійних принципах, описує ролі чоловіка та дружини в їхніх відносинах між собою і з майбутніми дітьми (Ефесянам 5:22-6:4; Колосянам 3:18-21). Це – чудовий спосіб прояснити неправильні уявлення про шлюб, визначити цілі й провести різницю між Божими та світськими стандартами. Вкрай важливо, аби пастор, служитель або консультант, який проводить дошлюбне консультування, мав твердий доктринальний фундамент, подавав належний приклад власним шлюбом і сімейними стосунками (1 Тимофію 3:4-5; Титу 1:7) та жив згідно з Біблією. Такий консультант буде здатний чітко й недвозначно передавати Божі вказівки.

Дошлюбні консультації також надають чудову можливість для обговорення питань, про які пара, можливо, навіть не замислювалася. Наприклад, як вони планують розпоряджатися фінансами, як розподілятимуть домашні справи, як будуть проводити відпустки, як ставитимуться до покарання дітей тощо. Консультант також може допомогти парі проаналізувати те, що вони спостерігали у шлюбах своїх батьків і що хочуть або не хочуть наслідувати у власному шлюбі.

Ґрунтовне біблійне дошлюбне консультування може стати тою ключовою відмінністю між парою, що знає, як успішно долати труднощі, і тою, що б’ється над вирішенням проблем, керуючись лише людськими поглядами та світськими стандартами. Майбутні наречені повинні звертатися до дошлюбного консультування, аби спробувати змоделювати свій шлюб за Божим стандартом.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому дошлюбні консультації важливі?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries