settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія каже про вагітність?

Відповідь


Вагітність починається тоді, коли чоловічий сперматозоїд запліднює яйцеклітину в організмі жінки. З цієї миті формується зародок. За кілька днів ембріон приживляється до матки і починає рости та розвиватися. У людини тривалість вагітності складає в середньому 280 днів або 36 тижнів. Оскільки людство розмножується через вагітність, відповідно до Божого благословення й повеління в Буття 1:28, то ми можемо розраховувати, що в Біблії буде щось сказано про неї – і насправді так і є.

Перша зафіксована людська вагітність мала місце, коли Єва зачала й народила Каїна (Буття 4:1). Після цього було багато інших вагітностей, оскільки людство поширювалося на землі, але в Біблії немає жодних подробиць про ці вагітності аж до того, як у книзі Буття 11:30 згадується Аврам (Авраам) і Сара (Сарра): «Сара була неплідною й не мала дітей» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Бог підкреслює безплідність Сари, а також їхній похилий вік (Буття 18:11), аби показати, що Він збирався зробити щось особливе. Він дав їм сина, Ісаака, що насправді було дивом.

Із написаного у Святому Письмі про вагітність ми дізнаємося, що Бог – це Автор життя. Він тісно пов’язаний із зачаттям і розвитком кожної людини. У Псалмі 139:13-16 розповідається про Його безпосередню участь: «Ти створив мої нутрощі, сформував мене в лоні моєї матері. Я славлю Тебе за те, що Ти так дивовижно і пречудово створив мене! Дивовижні всі Твої вчинки, і моя душа це дуже добре усвідомлює. Не була прихована від Тебе жодна моя кісточка, хоч я створювався у тайні, коли в земних глибинах уміло формувалося моє єство. Мій зародок бачили очі Твої, і в книзі Твоїй були записані всі майбутні дні, коли ще жодного з них не було».

Цей уривок не залишає сумнівів, що Бог є Творцем кожної дитини. Він каже про Себе в Ісаї 44:24: «Так говорить Господь, твій Викупитель, – Той, Хто тебе сформував від материнського лона: Я – Господь, Котрий все створив, – Сам розпростер Небеса і непорушно закріпив землю».

У Біблії наведені деякі конкретні приклади, що демонструють Боже передбачення у створенні певних людей для певних цілей. В Єремії 1:5 Він каже: «Я обрав тебе ще до того, як тебе створив у материнському лоні. Перш ніж ти народився, Я освятив тебе, призначивши тебе пророком для народів». В Ісаї 49:1 показано, що Господь може покликати ненароджених дітей до Свого служіння під час вагітності. Ми бачимо, як це відбулося ще до вагітності Єлизавети, ще до того, як Іван Хреститель був зачатий (Луки 1:13-17).

Вагітність – це Божий спосіб привести у світ нових людей. Кожна людина має Його подобу (Буття 1:27). Оскільки Він є Автором життя і вагітність є священним партнерством із Ним, жінка не має «права» закінчити те, що почав Господь. Аборт – це насильницький кінець людського життя, створеного Ним. Це – вбивство невинного носія Його подоби. Такі дії є грубим порушенням Божої волі. Він рішуче засуджував язичницьку практику принесення немовлят у жертву ідолам (Єремії 32:35; Левіти 20:2; Второзаконня 12:31) і покарав народи, які чинили такі речі. Бог вважає вагітність Своєю «майстернею», і жінка виявляє повагу до Нього, коли співпрацює з Ним у забезпеченні захисту та зрощуванні життя всередині неї.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія каже про вагітність?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries