settings icon
share icon
Запитання

Чому важливо молитися за інших людей?

Відповідь


Необхідність у молитві за інших людей – як і в молитві взагалі – можна легко піддати сумніву. Чому ми маємо молитися, якщо Бог і так бажає нам найкращого? Він незмірно мудріший за нас. Навіщо Йому потрібні наші молитви? Хіба не достатньо просто покластися на Нього, щоб Він зробив те, що буде найкращим для нас? Дійсно, Бог мудріший за нас (1 Коринтянам 1:25), і ми маємо Йому довіряти (Притчі 3:5-6). І саме з цих причин нам слід молитися за себе й за інших, бо Він велить нам робити це.

Молитва за інших рекомендована нам як джерело зцілення (Якова 5:16), разом із визнанням гріхів. Апостол каже, що «має велику силу ревна молитва праведного» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Чи означає це, що Бог чує лише молитви праведних людей? Ні, слово «праведний» в Біблії стосується тих, хто вірить і на кого поширюється праведність Ісуса (Римлянам 5:1; 3:21-22; 4:2-3).

Христос сказав нам молитися в Його Ім’я (Івана 14:13-14). Якщо ви робите щось «в ім’я когось», то це означає, що ви дієте в інтересах або згідно з побажаннями цієї особи. Тому пізнання й розуміння Бога є невід’ємними складовими молитви. Тепер ми починаємо розуміти, чому молитися за інших людей важливо. Молитва полягає не в тому, щоб отримати все, чого ми хочемо, або щоб наші близькі завжди були здоровими, в безпеці та не стикалися з проблемами. Молитва – це потужний засіб, за допомогою якого ми пізнаємо нашого Спасителя і який також об’єднує віруючих. Ефективна молитва за інших наближає нас до Бога, бо вона ґрунтується на знанні Його волі (1 Івана 5:14). Вона також зближує нас з іншими людьми, оскільки ми більше дізнаємося про них та зосереджуємося на їхніх потребах.

Для більшості з нас молитва за інших зазвичай виглядає так: «Господи, дай моєму другові роботу, надійний транспорт, міцне здоров’я та бережи його». Якщо ми дійсно добре знаємо когось, то можемо молитися про його шлюб або інші стосунки. Немає нічого поганого в тому, щоб молитися про це; насправді, Біблія спонукає нас молитися про все, і цим самим розвіювати свої тривоги (Филип’янам 4:6). Немає нічого неправильного в молитві за здоров’я та добробут (3 Івана 2).

Але більшість молитов, записаних у Біблії, відноситься до іншого типу. Коли Ісус молився за інших, Він молився про їхню віру (Луки 22:32); щоб вони не піддавалися спокусам (Луки 22:40); про єдність між ними (Івана 17:11) та освячення (Івана 17:17). Апостол Павло молився про спасіння (Римлянам 10:1); про збереження на вірному шляху (2 Коринтянам 13:7); щоб віруючі зміцнювалися Духом, укорінювалися в любові, осягали Божу любов і наповнювалися Його повнотою (Ефесянам 3:14-19). Ці молитви стосувались духовних благословінь; усі вони підносилися в Ім’я Ісуса та згідно з волею Отця – молитви, які гарантовано отримують позитивну відповідь у Христі (2 Коринтянам 1:20).

Молитися за інших вкрай важливо, бо так ми виконуємо повеління Нового Завіту. Ми маємо молитися за всіх людей (1 Тимофію 2:1); за тих, що при владі (1 Тимофію 2:2); за неспасенних (1 Тимофію 2:3-4); за інших християн (Ефесянам 6:18). Нам також слід молитися за проповідників Євангелія (Ефесянам 6:19-20) та за переслідуваних із церкви (Євреям 12:3). Молитва за інших направляє нашу увагу від самих себе на потреби навколо нас. Допомагаючи одне одному в труднощах, ми виконуємо «Закон Христа» (Галатам 6:2). Почніть молитися за інших людей сьогодні та долучайтеся до збудування Тіла Христового.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому важливо молитися за інших людей?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries