settings icon
share icon
Запитання

Що означає молитися духом?

Відповідь


Молитва духом згадується в Біблії тричі. Перше Коринтянам 14:15 говорить: «Як же тоді бути? Помолюся духом – помолюся і розумом; заспіваю духом – заспіваю і розумом» (тут і далі сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). В Ефесянам 6:18 сказано: «Постійно моліться духом усякою молитвою і проханням, дбайте про це з усякою витривалістю і благанням за всіх святих». В Юди 1:20 написано: «Ви ж, улюблені, збудовуйте себе вашою найсвятішою вірою, моліться у Святому Дусі». Отже, що означає молитися духом?

Грецьке словосполучення, яке використовується у вищезгаданих текстах, може мати декілька різних значень. Воно може означати молитву «через щось», «за допомогою чогось», «у сфері чогось» або «у зв’язку з чимось». Без сумніву, молитва духом не стосується слів, які ми промовляємо. Це, швидше, стосується того, яким чином ми молимося. Молитися духом означає молитися згідно з керівництвом Святого Духа. Це – молитва про речі, про які Дух підштовхує нас молитися. У посланні до Римлян 8:26 сказано: «Отак і Дух допомагає нам у наших немочах, адже не знаємо, за що і як маємо молитися, але сам Дух заступається за нас невимовними зітханнями».

Деякі люди, ґрунтуючись на тексті з 1 Коринтянам 14:15, порівнюють молитву духом із молитвою іншими мовами. Обговорюючи дар мов, Павло говорить «помолюся духом». Віршем вище Павло стверджує, що, молячись іншими мовами, людина не знає, що говорить, оскільки молиться мовою, невідомою для неї. Більше того, ніхто з присутніх не зможе зрозуміти про що йдеться, якщо серед них не буде перекладача (1 Коринтянам 14:27–28). В Ефесянам 6:18 Павло говорить нам: «Постійно моліться духом усякою молитвою і проханням». Як же ми можемо молитися різними видами молитов і прохань, молитися за святих, якщо ніхто, включаючи того, хто молиться, не зрозуміє, про що йдеться? Таким чином, молитву духом слід розуміти як молитву в силі Духа, під керівництвом Духа та згідно з Його волею, але не як молитву іншими мовами. EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає молитися духом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries