settings icon
share icon
Запитання

Як я можу стати молитовним воїном?

Відповідь


Хоча вислів «молитовний воїн» у Святому Письмі не зустрічається, ним зазвичай вважається християнин, який невпинно та ефективно молиться за інших. Отже, молитовні воїни моляться Богу Отцю (Матвія 6:9) через Святого Духа (Ефесянам 3:16; Юди 20) і в ім’я Ісуса (Івана 14:13). Бути воїнами в молитві означає з вірою брати участь у духовній битві, застосовуючи Божу зброю, і молитися до Бога «усякою молитвою й благанням кожного часу» (Ефесянам 6:10-18).

Хоча всі християни мають бути молитовними воїнами, деякі люди вважають, що вони мають особливу та унікальну здібність молитися та були покликані Богом до молитви як особливого служіння. Проте в Біблії ніде не сказано, що окремі люди повинні молитися частіше й ревніше за інших християн. Павло вказував Тимофію «чинити молитви, благання, прохання, подяки за всіх людей» (1 Тимофію 2:1), і він не казав, що деякі люди звільнені від цього. В усіх віруючих у Христа перебуває Святий Дух, Який допомагає нам у наших молитовних проханнях (Римлянам 8:26-27). Усі віруючі мають молитися в Ім’я Ісуса, і це означає, що ми приймаємо Його як свого Господа та Спасителя, що ми цілком довіряємо Йому, включаючи клопотання за нас у всьому перед Отцем, і що ми живемо й молимося згідно з Божою волею. Молитися в ім’я Ісуса – це не просто використовувати фразу «в Ім’я Ісуса». Це означає молитися, підкорюючись Його волі.

Будучи молитовними воїнами, ми радіємо цьому і вдячні за все те, що Бог здійснює в нашому житті й житті інших людей, і наш власний дух щодня зростає від усвідомлення величі цих благословень. Ми точно знаємо, що Бог дав нам повітря, яке ми щойно вдихнули (Ісаї 42:5), пробачив наші минулі, теперішні та майбутні гріхи (1 Івана 2:12), навіки полюбив нас великою любов’ю (Ефесянам 2:4-7) і що ми маємо місце на небесах біля Його престолу (1 Петра 1:3-5). Наші серця наповнюються радістю й миром та виявляють любов до Бога, і ми бажаємо, щоб інші мали таку ж любов, радість і мир. Отже, ми служимо їм за допомогою молитви.

Ефективна молитва справді є служінням. Нам слід навчитися слідувати за Господом, тому ми щодня роздумуємо про Нього та Його дороги, прагнучи ставати щораз смиреннішими, що дуже важливо для ефективної молитви (2 Хронік 7:13-15). Ми також постійно ретельно вивчаємо Святе Письмо, щоб знати, що угодно Богові та що, таким чином, має містити в собі ефективна молитва. Ми вчимося усувати те, що перешкоджає молитві (Марка 11:25; 1 Петра 3:7; 1 Івана 3:21-22), і не засмучувати Божого Духа (Ефесянам 4:30-32). Ми усвідомлюємо, що ведемо духовну битву із сатаною, тому нам слід молитися про власний духовний стан, аби підтримувати свої сили та зосередитися на молитві за інших (Ефесянам 6:12-18).

Молитовні воїни присвячують себе Богові, молитвам, людям і Церкві Христовій. Тому ми постійно молимося й віримо, що Бог відповідає на кожну молитву згідно зі Своєю досконалою волею та Своїм досконалим планом.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як я можу стати молитовним воїном?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries