settings icon
share icon
Запитання

Що таке молитовна ходьба? Чи відповідає вона Біблії?

Відповідь


Молитовна ходьба є практикою молитви на місці, типом заступницької молитви, що включає ходьбу до певного місця під час молитви. Деякі люди вважають, що перебування поблизу об’єкта молитви дозволяє їм краще сконцентруватися під час молитви. Молитовна ходьба здійснюється окремими людьми, групами і навіть цілими церквами. Вона може бути короткою – на один квартал, або довгою – на кілька кілометрів. Суть ідеї полягає у використанні всіх органів відчуття для підсилення усвідомлення молитовних потреб.

Наприклад, прогулюючись неподалік від вашого будинку в пошуку об’єктів молитви, ви побачите двір у жахливому безладі та запустінні. Це може підштовхнути вас помолитися про здоров’я – як фізичне, так і духовне – тих, хто мешкає там. Деякі групи ходять навколо шкіл, молячись за вчителів і учнів усередині, про їхню безпеку та мир, а також про руйнування диявольських планів щодо цієї школи. Деякі люди відчувають, що можуть зосередитися й направляти свої молитви більш ефективно, перебуваючи поряд із людьми чи місцями, за які вони моляться.

Молитовна ходьба є відносно новим явищем, походження якого не зовсім зрозуміле. Біблійної моделі для цього не існує, хоча ходьба була головним засобом пересування в біблійні часи, тому очевидно, що люди мали ходити й молитися одночасно. Тим не менше, прямої вказівки, що нам слід займатися молитовною ходьбою, немає. Твердження, що молитви, піднесені в певному місці чи в певному положенні, є ефективнішими, не відповідають Біблії. Іноді ми можемо відчувати, що повинні бути поруч із певним місцем чи ситуацією, щоб краще сконцентруватися в молитві. Тим не менше, наш Небесний Отець, який перебуває всюди в будь-який час, точно знає, про які потреби ми молимося, та відповість на них згідно зі Своєю бездоганною волею й вибором часу. Той факт, що Він дозволяє нам бути частиною Своїх планів за допомогою наших молитов, надзвичайно важливий для нас.

Нам вказано молитися невпинно (1 Солунянам 5:17), і оскільки ходимо ми щодня, то, без сумнівів, частиною невпинної молитви буде молитва під час цього. Бог чує всі молитви, піднесені тими, хто підкоряється у Христі (Івана 15:7), незалежно від часу, місця та положення. Водночас, немає вказівок, які забороняють молитовну ходьбу – а все, що підштовхує нас до молитви, варте уваги. EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке молитовна ходьба? Чи відповідає вона Біблії?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries