settings icon
share icon
Запитання

Що таке молитва Ябеца?

Відповідь


Молитву Ябеца ми знаходимо в історичній замітці про генеалогію нащадків Юди: «А Ябец був поважаний більше від своїх братів, і мати його назвала йому ім’я Ябец, говорячи: “Я породила його в болісті”. І кликнув Ябец до Бога Ізраїлевого, говорячи: “Коли б Ти, благословляючи, поблагословив мене, і побільшив границю мою, і рука Твоя була зо мною, і зробив охорону від лиха, щоб не засмучувати мене!” І Бог послав, чого він просив» (1 Хронік 4:9-10).

Про Ябеца відомо мало, лише те, що він був нащадком Юди, шанованою людиною і що мати назвала його «Ябец» (що означає «нещасний» або «той, що засмучує чи завдає болю»), оскільки народила його в муках. У своїй молитві Ябец просить Бога про захист і благословення. Використовуючи гру слів, Ябец – «той, що засмучує чи завдає болю» – просить Бога позбавити його від болю та мук, про які нагадує й віщує його ім’я.

Молитва Ябеца містить прохання про чотири речі: 1. Боже благословення. Ябец визнає, що Бог Ізраїлю є джерелом усякого благословення, і просить Його про милість. Без сумніву, принаймні частково, це прохання було основане на Божій обітниці про благословення Авраама та його нащадків (Буття 22:17).

2. Розширення території. Ябец молиться про перемогу та процвітання в усіх своїх починаннях, а також про примноження у своєму житті.

3. Божа підтримка. Ябец просить про Боже керівництво та Його силу у повсякденному житті.

4. Захист від лиха. Ісус навчав Своїх учнів молитися так само: «Отче наш, що єси на небесах ... визволи нас від лукавого» (Матвія 6:9, 13). Ябец з упевненістю споглядає на Бога як на свого захисника.

Метою молитви Ябеца було життя без горя. І останнє, що ми читаємо про нього, – Бог почув і відповів на його молитву. Як і на смиренну молитву Соломона про розум і мудрість (1 Царів 3:5-14), Господь відповів на богобоязливу молитву цього чоловіка про благословення. Успіх Ябеца переважив муки при його народженні; його молитва перевершила значення його імені.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке молитва Ябеца?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries