Чи можна використовувати свічки під час молитви?


Запитання: Чи можна використовувати свічки під час молитви?

Відповідь:
Немає біблійних підстав, через які ми не можемо запалити свічку, коли молимось або робимо щось інше. Свічка є неживим предметом. Вона не має сили, не має містичних або надприродних здібностей. Вона – всього лиш віск і гніт із додаванням аромату.

Свічки – та інший вид вогню – можуть нагадувати нам, що Ісус є Світлом для світу. Вони можуть нагадувати нам Його слова: «Доки маєте Світло, вірте у Світло, щоб ви стали синами Світла!» (Івана 12:36; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Отже, запалена під час молитви свічка може допомогти нам зосередити свої думки на Ісусі як на Світлі для світу.

Однак чого свічки робити не можуть, – це передавати наші молитви на небеса, робити їх сильнішими чи ефективнішими, додавати щось до них або сприяти нашим молитвам якимось іншим чином. Наприклад, у Римсько-католицькій церкві вважається, що свічки продовжують прохання того, хто молиться, після того, як він залишить приміщення церкви. Це не відповідає Біблії. Молитва є розмовою з нашим Небесним Отцем, діалогом між двома живими, свідомими та інтелектуальними істотами, які мають один і той же Дух. Жодна свічка не може мати таких стосунків.

Свічки використовуються в різних видах ритуалів поклоніння. Відьми та шамани, католики, послідовники нью-ейдж, деякі протестанти, євреї, буддисти й індуси використовують свічки під час своїх богослужінь. Застосування свічок також зустрічається у русі «виникаючих» церков, які схильні до таємниці, містики та підтримують практику пізнання реальності через досвід.

Зрештою, використання свічок під час молитов саме по собі є невинним. Небезпека полягає в приписуванні їм сили, якої вони просто не мають.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чи можна використовувати свічки під час молитви?

Дізнайтеся, як ...

Провести вічність із Богом



Отримати прощення від Бога