settings icon
share icon
Запитання

Чи можна використовувати свічки під час молитви?

Відповідь


Немає біблійних підстав, через які ми не можемо запалити свічку, коли молимось або робимо щось інше. Свічка є неживим предметом. Вона не має сили, не має містичних або надприродних здібностей. Вона – всього лиш віск і гніт із додаванням аромату.

Свічки – та інший вид вогню – можуть нагадувати нам, що Ісус є Світлом для світу. Вони можуть нагадувати нам Його слова: «Доки маєте Світло, вірте у Світло, щоб ви стали синами Світла!» (Івана 12:36; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Отже, запалена під час молитви свічка може допомогти нам зосередити свої думки на Ісусі як на Світлі для світу.

Однак чого свічки робити не можуть, – це передавати наші молитви на небеса, робити їх сильнішими чи ефективнішими, додавати щось до них або сприяти нашим молитвам якимось іншим чином. Наприклад, у Римсько-католицькій церкві вважається, що свічки продовжують прохання того, хто молиться, після того, як він залишить приміщення церкви. Це не відповідає Біблії. Молитва є розмовою з нашим Небесним Отцем, діалогом між двома живими, свідомими та інтелектуальними істотами, які мають один і той же Дух. Жодна свічка не може мати таких стосунків.

Свічки використовуються в різних видах ритуалів поклоніння. Відьми та шамани, католики, послідовники нью-ейдж, деякі протестанти, євреї, буддисти й індуси використовують свічки під час своїх богослужінь. Застосування свічок також зустрічається у русі «виникаючих» церков, які схильні до таємниці, містики та підтримують практику пізнання реальності через досвід.

Зрештою, використання свічок під час молитов саме по собі є невинним. Небезпека полягає в приписуванні їм сили, якої вони просто не мають.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи можна використовувати свічки під час молитви?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries