settings icon
share icon
Запитання

Що таке чотки? Чи можна використовувати чотки під час молитви?

Відповідь


Чотки використовуються в практиці медитації та молитви. Молитви повторюються декілька разів, відповідно до кількості намистин. Чотки традиційно пов’язуються з католицизмом, хоча, насправді, їх використання поширене в багатьох релігійних традиціях.

Класичні чотки складаються із 59 намистин, з’єднаних разом. Молячись, людина тримає в пальцях окрему намистину. Із цих намистин 53 призначені для читання молитви «Радуйся, Маріє», інші шість – для «Отче наш». Ці чотки забезпечують фізичний метод підрахунку молитов – після прочитання чергової молитви, пальці переміщуються до наступної намистини.

Історія чоток у християнському середовищі бере початок від часів хрестових походів. Історики вважають, що хрестоносці перейняли це від арабів, а ті, у свою чергу, – з Індії. Недавні археологічні знахідки свідчать про те, що жителі стародавнього Ефесу використовували такі чотки під час поклоніння Діані (також відомої як Артеміда), храм якої був одним зі семи чудес світу (Дії 19:24-41).

Чотки також використовуються католиками для допомоги тому в прочитанні близько 180 молитов, що складають розарій. Ці молитви включають «Отче наш», «Радуйся, Маріє» та «Слава». Практика розарію ґрунтується на припущенні, що повторення цих молитов дозволяє людині заслужити Боже благовоління та уникнути вогню чистилища.

Використання чоток не відповідає Біблії. Сам Ісус засуджував тогочасних релігійних лідерів за повторення своїх молитов. Він закликав учнів не наслідувати їх, кажучи: «А як молитеся, не проказуйте зайвого, як ті погани, – бо думають, ніби вони будуть вислухані за своє велемовство» (Матвія 6:7). Молитви не слід просто читати або бездумно повторювати, ніби вони є магічними формулами. Хоча багато людей, що використовують чотки в наш час, стверджують, що розарій допомагає їм перевести увагу від себе на Христа, це не знімає питання, чи ефективно повторювати одні й ті ж фрази знову та знову, як мантри.

Молитва для християнина є неймовірною перевагою, тому що ми запрошені Творцем всесвіту підходити «з відвагою до престолу благодаті» (Євреям 4:16) та спілкуватися з Ним. Молитва є засобом, за допомогою якого ми прославляємо, поклоняємось і дякуємо Йому, підкоряємось та приносимо до Його ніг свої прохання й клопотання за інших. Важко зрозуміти, як таке близьке спілкування з Господом може бути посилене простим повторенням молитов із використанням чоток.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке чотки? Чи можна використовувати чотки під час молитви?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries