settings icon
share icon
Запитання

Якою є сила молитви?

Відповідь


Надзвичайно поширеним є переконання про те, що в молитві міститься певна сила. Згідно з Біблією, сила молитви – це сила Бога, Який чує та відповідає на неї. Зверніть увагу на наступне:

1. Господь Бог – Всесильний, Він може все, «тому що жодне слово не буває у Бога безсилим!» (Луки 1:37, тут і далі сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

2. Господь Бог закликає Свій народ молитися до Нього. Молитва, звернена до Бога, повинна підноситися постійно (Луки 18:1), з висловленням подяки (Филип’янам 4:6), у вірі (Якова 1:5), згідно з Божою волею (Матвія 6:10), на славу Йому (Івана 14:13–14) та бути ревною молитвою праведного (Якова 5:16).

3. Господь чує молитви Своїх дітей. Він наказує нам молитися та обіцяє, що почує нас. «Та коли вони налягли на мене, я закликав до Господа, заволав до мого Бога. І Він зі Свого святого храму почув мій голос, – мій крик долинув до Нього, до Його вух» (Псалом 17:7).

4. Бог відповідає на наші молитви. «Я закликав, бо Ти, Боже, мене вислухав» (Псалом 16:6). «Праведні закликали – і Господь почув та визволив їх від усіх їхніх бід» (Псалом 33:18).

Інша популярна ідея полягає в тому, що сила віри, якою ми володіємо, визначає, чи відповість Бог на наші молитви, чи ні. Тим не менше, Господь іноді відповідає на наші молитви, навіть незважаючи на нестачу віри. У 12 розділі книги Дії Апостолів описується, як церква молилася про звільнення Петра із в’язниці (в. 5). Бог відповів на їхні молитви (в. 7–11). Петро підійшов до дверей молитовного зібрання та постукав, але віруючі спочатку відмовилися повірити, що це насправді був він. Вони молилися про його звільнення, але не очікували, що відповідь на їхню молитву надійде так швидко.

Сила молитви не залежить від нас – це не особливі слова, вимовлені нами, і не особливий спосіб, в який ми молимося, ані частота, з якою вимовляємо ті чи інші слова. Сила молитви не основується на тому, в який бік світу обернене наше обличчя та в якому положенні перебуває наше тіло. Сила молитви не залежить від використання предметів чи ікон, свічок чи чоток. Сила молитви походить від Всемогутнього Бога, Який чує наші молитви та відповідає на них. Молитва пов’язує нас із Богом Вседержителем, і ми маємо очікувати величних результатів, незалежно від того, чи дарує Він те, про що ми просимо, чи ні. Якою би не була відповідь на наші молитви, Бог, Якому ми молимося, є джерелом сили молитви, і Він може та буде відповідати нам згідно зі Своєю бездоганною волею. EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якою є сила молитви?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries