settings icon
share icon
Запитання

Що таке постмодерністське християнство?

Відповідь


Постмодерністському християнству так само складно дати визначення, як і самому постмодернізму. Те, що почалося в 1950-ті роки в архітектурі як реакція на модерністську думку та стиль, незабаром було прийняте в світі мистецтва та літератури у 70-х і 80-х роках. Церква не відчувала впливу цього руху до 90-х років. Та реакція була розчиненням «холодних, жорстких фактів» на користь «теплої, невиразної суб'єктивності». Подумайте про що-небудь, що вважається постмодерністським, а потім помістіть у цей контекст християнство, і ви матимете уявлення про те, що таке постмодерністське християнство.

Постмодерністське християнство відповідає базовому постмодерністському мисленню, яке ставить досвід вище за розум, суб'єктивність вище за об'єктивність, духовність вище за релігію, образи понад слова, а зовнішнє – понад внутрішнє. Що таке добро? Що таке зло? Все залежить від того, наскільки далеко від біблійної істини реакція проти модернізму відводить віру людини. Це, безперечно, залежить від кожного віруючого. Однак зазвичай теологія і доктрини групи, утвореної під впливом такого мислення, більше схиляються до лібералізму.

Наприклад, оскільки досвід цінується вище за розум, то істина стає відносною. Це призводить до всіляких проблем, тому що роль Біблії як абсолютної істини применшується, а в багатьох випадках навіть відкидається. Якщо ж вона не є нашим джерелом істини, а особистий досвід дозволяє визначати та інтерпретувати те, чим є істина насправді, тоді рятівна віра в Ісуса Христа видається недоречною.

«Зрушення парадигми» в мисленні відбуватимуться завжди, поки людство населяє землю, тому що ми постійно прагнемо розвивати свої пізнання. І виклики для нашого поточного мислення є корисними, оскільки вони змушують нас зростати, вчитися та здобувати нове розуміння. Тут ми бачимо реалізацію принципу з Римлянам 12:2 – коли наша свідомість трансформується. Проте нам слід завжди пам'ятати текст із Дії 17:11 і наслідувати приклад верійців, порівнюючи кожне нове вчення, кожну нову думку зі Святим Письмом. Ми не маємо дозволяти своєму досвіду тлумачити Боже Слово, а змінюючись і єднаючись із Христом, ми тлумачимо його згідно з Біблією. На жаль, ми не бачимо цього в колах постмодерністського християнства.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке постмодерністське християнство?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries