settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія говорить про контроль народжуваності?

Відповідь


У Святому Письмі нічого не написано про контроль народжуваності. Замість цього людям сказано: «Плодіться й розмножуйтеся» (Буття 1:22, 28). У Псалмі 126:3–5 написано: «Діти – спадщина Господня, плід утроби – нагорода!».

На момент написання даної статті у світі налічується близько 7,1 мільярда людей. Площа, до прикладу, американського штату Техас – близько 700 мільярдів квадратних метрів. Це означає, що теоретично кожна людина у світі може поміститися в цьому штаті, і кожна матиме близько 100 квадратних метрів житлової площі – або 400 кв. м. на сім'ю з чотирьох осіб!

Можна було би сказати, що проблема полягає не в кількості людей, а в нестачі ресурсів (харчів, води тощо) і нездатності їх розподіляти. Але якщо все населення Землі може поміститися на території Техасу, то уявіть, скільки місця буде в людей, якщо вони розмітяться, знову-таки, наприклад, на всій території Сполучених Штатів. Це забезпечило би достатній простір для життя, а також доступ до води, орних земель, доріг та інших об'єктів інфраструктури.

Звичайно, в тих же США є місця, непридатні для життя. Проте в усьому світі знайдеться безліч місць із великою кількістю орних земель і свіжої питної води. Насправді, народжуваність не має «контролюватися».

Ті, хто виступає за контроль над народжуваністю, зазвичай підтримують такі нечестиві методи, як аборт, евтаназію та примусову стерилізацію. Така практика – наприклад, примусовий аборт – безпосередньо суперечить біблійному вченню про святість людського життя. Прихильники політики контролю народжуваності сприяють поширенню переконання, що проблема полягає в тому, що людей занадто багато, тоді як реальна проблема ігнорується.

Ця проблема полягає не в кількості населення і не в недоступності ресурсів. Проблема – в гріху. Егоїстичні, аморальні, падкі до влади люди зловживають Божим творінням. Господь запланував, щоб людина панувала над усім іншим творінням (Буття 1:26). Люди мали управляти Землею, а в 1 Коринтянам 4:2 додано: «а що ще шукається в доморядниках, – щоб кожен був знайдений вірним». На жаль, корумповані уряди, замість того, щоб діяти як вірні розпорядники ресурсів країни, часто накопичують продовольство, витрачають ресурси та гроші, а не прагнуть нагодувати власний народ. Великі корпорації також прагнуть до дедалі більшого контролю над постачанням продовольства і, схоже, з більшою охотою укладають вигідні угоди, ніж піклуються про благо суспільства.

Біблійна відповідь на «перенаселеність» – це не вимога зменшення кількості населення. Вона полягає в належній повазі до людей, щоб задовольняти їхні потреби (див. Марка 12:31). Жадібність, прагнення до влади та нерозсудливість призводять до неправильного поводження з ресурсами, через що страждають мільйони людей.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія говорить про контроль народжуваності?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries