settings icon
share icon
Запитання

Чи є папа римський (діючий або майбутній) антихристом?

Відповідь


Чи є папа римський (діючий або майбутній) антихристом?

Відповідь: Існує багато теорій щодо особи антихриста. Однією із найпоширеніших «жертв» цих припущень є папа Римо-католицької церкви. У дні протестантської Реформації Мартін Лютер і деякі інші реформатори були переконані, що папа того часу був антихристом. Папу Івана Павла II також вважали антихристом до самої його смерті. Нинішній Папа Франциск є не менш популярною мішенню. Чому таке відбувається? Чи містяться в Біблії будь-які натяки на те, що папа римський буде антихристом?

Ці припущення щодо папи ймовірно пов’язані з тим, що тема про антихриста обертається навколо уривка з Об’явлення 17:9. Описуючи систему зла останнього часу, яке символізується жінкою, що сидить на звірі, в даному вірші повідомляється: «Тут – розум, що має мудрість. Сім голів – це є сім гір, на яких сидить жінка» (тут і далі – Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). У біблійні часи місто Рим було відоме як «місто на семи пагорбах». Тому, розвиваючи цю логіку, можна дійти висновку, що це якось пов’язано з Римом. Отже, якщо система зла останнього часу якось пов’язана з Римом, – не потрібно багатьох зусиль, щоб розгледіти потенційний зв’язок із Римо-католицькою церквою, столиця якої знаходиться в Римі. У численних уривках з Біблії описується антихрист, який в останній час очолить повстання проти Христа (Даниїла 9:27; 2 Солунянам 2:3-4; Об’явлення 13:5-8). Отож, якщо світова система зла останнього часу зосереджена в Римі та очолюється певною особою – папа стає імовірним кандидатом.

Однак багато дослідників Біблії вважають, що жінка не може символізувати Католицьку церкву, як і сім пагорбів не обов’язково вказують на Рим. Вони посилаються на той факт, що Об’явлення 17-18 чітко визначає жінку верхи на звірі як місто Вавилон. (Сьогодні це місто нам відоме під іншою назвою – Багдад.) Крім того, вірш 10 виразно говорить про те, що сім пагорбів позначають сімох царів, з яких «п’ять упало, один є, а інший ще не прийшов». Очевидно, що це не може означати сім пагорбів Риму. Це, швидше, стосується семи світових імперій, якими правили сім царів. На той час, про який ідеться в Об’явленні, п’ять світових імперій приходило й відходило – Єгипет, Ассирія, Вавилон, Мідо-Персія та Греція – Рим існував, а одна (світова імперія антихриста) ще мала прийти.

Ким би не виявився антихрист, головне – бути готовими до його появи і вміти розпізнавати його й усіх, у кому перебуває його дух. Про те, як визначити дух антихриста, написано в 1 Івана 4:2-3: «Пізнавайте Божого Духа тим, що кожний дух, який визнає, що Ісус Христос прийшов у тілі, є від Бога. А кожний дух, який не визнає, що Ісус [Христос прийшов у тілі], не є від Бога». Теперішній папа визнає, що Ісус прийшов у тілі від Бога (див. 1 Івана 4:2). Хоча ми не згодні з папою за багатьма пунктами католицької доктрини, його позиція щодо особи Ісуса Христа відповідає Біблії. Отже, важко повірити в те, що папа Франциск є антихристом. І хоча ми вважаємо за можливе, що папа може виявитися антихристом, Біблія не надає конкретної інформації, яка би підтверджувала це. Майбутній папа цілком може бути антихристом або, ймовірно, лжепророком антихриста (Об’явлення 13:11-17). Якщо це так, то його можна буде з легкістю визначити через заперечення того, що Ісус прийшов у тілі.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи є папа римський (діючий або майбутній) антихристом?
© Copyright Got Questions Ministries