settings icon
share icon
Запитання

Що таке політеїзм?

Відповідь


Політеїзм – це переконання, що існує багато богів. Цей термін походить з двох грецьких слів – «полі», що означає «багато», та «Теос» – «Бог». Політеїзм, можливо, був домінуючим теїстичним поглядом протягом людської історії. Найвідомішим прикладом політеїзму в стародавні часи є грецька / римська міфологія (Зевс, Аполлон, Афродіта, Посейдон тощо). Найбільш виразним прикладом сучасного політеїзму є індуїзм, в якому є понад 300 млн. богів. Хоча індуїзм за своєю сутністю є пантеїстичним, він дотримується вірувань у багатьох богів. Цікаво відзначити, що навіть у політеїстичних релігіях один бог зазвичай є вищим за інших, наприклад, Зевс / Юпітер у грецькій / римській міфології чи Брахман в індуїзмі.

Деякі люди доводять, що Біблія навчає політеїзму в Старому Завіті. Справді, кілька текстів згадують «богів» у множині (Вихід 20:3; Второзаконня 10:17; 13:2; Псалом 81:6; Даниїла 2:47). Древній Ізраїль цілком розумів, що існує лише один істинний Бог, але вони часто жили так, ніби не вірили в це, постійно звертаючись до ідолопоклонства та поклоніння чужим богам. Отже, які висновки ми можемо зробити з цих та інших текстів, що говорять про богів? Важливо відзначити, що єврейське слово Елохім використовувалося як щодо єдиного істинного Бога, так і до фальшивих богів / ідолів. Його значення було майже ідентичним зі сучасним словом «бог».

Називати щось «богом» – ще не означає, що ви вірите, що воно є небесною істотою. Переважна більшість старозавітних писань, які говорять про богів, мають на увазі фальшивих богів, які називають себе богами, але не є такими. Ця ідея підсумована в 4 Царів 19:18: «І кинули їхніх богів у вогонь, бо вони не боги, але тільки діла рук людей – дерево і камінь – тож їх і знищили!». Зверніть увагу на Псалом 81:6–7: «Я сказав: Ви – боги, і всі ви – сини Всевишнього. Але ви вмираєте, як люди, і падаєте, як будь-хто з володарів».

Біблія займає чітку позицію проти політеїзму. Повторення Закону 6:4 повідомляє нам: «Слухай, Ізраїлю! Господь, наш Бог, – Господь єдиний». Псалом 95:5 проголошує: «Адже всі боги народів – це демони, а Господь – небеса створив». Якова 2:19 говорить: «Чи віриш ти, що один Бог? Добре робиш! Але й біси вірять і тремтять». Існує лише один Бог. Існують фальшиві боги і ті, хто намагається бути богом, але є лише один істинний Бог.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке політеїзм?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries