settings icon
share icon
Запитання

Наскільки важливою є фізична привабливість у пошуку шлюбного партнера?

Відповідь


Немає жодних сумнівів у тому, що Бог створив чоловіків і жінок фізично привабливими одне для одного. Статева складова у шлюбі має важливе значення для близькості між чоловіком і дружиною, для продовження роду та виживання людської раси. Водночас, договірні шлюби – включаючи ті, в яких пара навіть не бачила одне одного до весілля, – були нормою в минулому та досі практикуються в деяких частинах світу.

Соломон описував прагнення нареченого до своєї коханої у розділах 4 і 7 книги Пісні над піснями. Він говорить про її фізичну красу та свій потяг до неї. Вона відповідає взаємністю у 8-му розділі, розповідаючи про свою пристрасть до нього і бажання опинитися в його обіймах. Пісня над піснями чудово зображує подружню любов, складовою якої є фізичний потяг.

Але це не означає, що фізичний потяг є найважливішим аспектом, на який необхідно зважати під час пошуку чоловіка чи дружини. З одного боку, краса не має визначатися світом. Те, що світ вважає гарним, є далеким від еталонів краси, описаних у Святому Письмі. Фізична врода з часом згасає, але жінка, що любить Бога, сяє справжньою внутрішньою красою (Приповісті 31:30). Петро закликає жінок розвивати свою внутрішню красу, яка полягає «в нетлінні лагідного й мовчазного духа, що дорогоцінне перед Богом. Бо так само колись прикрашали себе й святі ті жінки, що клали надію на Бога» (1 Петра 3:3-5). Зовнішня врода тимчасова, а внутрішня краса – вічна.

Привабливість чоловіка також має походити зсередини. Найяскравішим прикладом у Біблії є Сам Ісус: «не мав Він принади й не мав пишноти; і ми Його бачили, та краси не було, щоб Його пожадати!» (Ісаї 53:2). Проте краса Його слави та благодаті як втіленого Божого Сина була очевидною для всіх, хто Його бачив. Цілковита протилежність Йому – люцифер/сатана, про якого говориться, що він «печать досконалости, повен мудрости, і корона краси» (Єзекіїля 28:12). Незважаючи на свою зовнішню вроду, люцифер є втіленням зла і безбожності.

Зовнішня краса швидкоплинна, але чоловіки та жінки, чиї судження спотворені гріхом, надають їй невиправдано велике значення. Бог дивиться на це по-іншому. «Бо Бог бачить не те, що бачить людина: чоловік-бо дивиться на лице, а Господь дивиться на серце» (1 Самуїла 16:7). Потенційні чоловік та дружина мають бути справжніми відродженими християнами, що зростають у вірі та покорі Христу. Пара, яка має однакову мету в житті – прославляти Бога в усьому – виявить, що їхній фізичний потяг одне до одного збільшується щодня та триває протягом усього життя.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Наскільки важливою є фізична привабливість у пошуку шлюбного партнера?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries