settings icon
share icon
Запитання

Що означає – мати особисті взаємини з Богом?

Відповідь


Особисті стосунки з Богом починаються з тієї миті, коли ми усвідомлюємо свою потребу в Ньому, визнаємо, що ми – грішники, та з вірою приймаємо Ісуса Христа як Спасителя. Бог, наш Небесний Отець, бажає бути поруч і мати відносини з нами. Перед тим, як Адам згрішив в Едемському раю (Буття, розділ 3), і він, і Єва знали Його на близькому, особистому рівні. Вони ходили з Ним у саду та спілкувалися безпосередньо. Але через їхній гріх ми були відокремлені від Бога.

Багато людей не знають, не розуміють або не вважають важливим той факт, що Ісус підніс нам найдивовижніший дар – можливість провести вічність із Богом, якщо ми повіримо в Нього. «Адже заплата за гріх – смерть, а Божий дар благодаті – вічне життя в Ісусі Христі, нашому Господі» (Римлянам 6:23, тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Бог став людиною в особі Ісуса Христа, щоб узяти на Себе наш гріх, бути розп’ятим, а потім воскреснути, доводячи Свою перемогу над гріхом і смертю. «Тож немає тепер жодного осуду тим, які в Ісусі Христі ходять не за тілом, а за Духом» (Римлянам 8:1). Якщо ми приймаємо цей дар, то очищаємося перед Богом і можемо відновити взаємини з Ним.

Мати особисті стосунки з Богом означає, що ми приймаємо Його у своє повсякденне життя. Ми маємо молитися Йому, читати Його Слово й роздумувати над ним, аби краще пізнати Бога. Нам слід просити в Бога мудрості (Якова 1:5), що є найбільшою цінністю, якою ми лише можемо володіти. Ми маємо просити Його в ім’я Ісуса (Івана 15:16). Ісус – це Той, Хто любить нас настільки, що віддав Своє життя за нас (Римлянам 5:8), і Він є «мостом» між нами та Богом.

Святий Дух був даний нам як порадник. «Якщо любите Мене, ви будете дотримуватися Моїх заповідей. І Я попрошу Отця, і дасть вам іншого Утішителя, щоб навіки перебував з вами, – Духа Істини, Якого світ не може прийняти, бо не бачить Його і не знає Його. А ви знаєте Його, бо Він при вас перебуває, і у вас буде Він» (Івана 14:15–17). Ісус це сказав перед Своєю смертю, і після цього Святий Дух став доступним для всіх, хто щиро прагне Його отримати. Він мешкає в серцях віруючих і ніколи їх не залишає. Він дає нам поради, навчає істині та змінює наші серця. Без Божого Духа ми би не мали можливості боротися зі злом і спокусами. Але оскільки ми маємо Його, то починаємо приносити плоди, дозволяючи Духові контролювати нас: любов, радість, мир, довготерпіння, ласкавість, доброту, віру, лагідність і стриманість (Галатам 5:22–23).

Ці особисті стосунки з Богом не настільки важко знайти, як може здаватися, і для цього не існує жодної таємничої формули. Як тільки ми стаємо дітьми Божими, то отримуємо Святого Духа, Який починає діяти в наших серцях. Ми маємо невпинно молитися, читати Біблію та приєднатися до біблійної церкви – всі ці складові допоможуть нам зростати духовно. Віра в те, що Бог допоможе нам пройти через кожен день, і в те, що Він – наш захисник, є шляхом до налагодження відносин із Ним. Хоча ми можемо й не побачити негайних змін, але почнемо помічати їх з часом, і всі істини стануть зрозумілими.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає – мати особисті взаємини з Богом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries