settings icon
share icon
Запитання

Як ми можемо дізнатися, що знайшли ідеальну пару для себе?

Відповідь


Біблія не говорить як знайти «ідеального чоловіка / дружину», як і не викладає конкретних деталей (як би нам цього не хотілося) щодо пошуку відповідного шлюбного партнера. Один момент, про який Бог говорить однозначно, – не одружуватися з невіруючими (2 Коринтянам 6:14–15). Перше Коринтянам 7:39 нагадує нам, що хоча ми маємо свободу обирати, з ким одружуватися, нам слід зв’язувати себе узами шлюбу лише з тими, хто прийнятний для Бога, – іншими словами, з християнами. Щодо того, як дізнатися, що ми одружуємося з «правильною» людиною, Біблія не дає жодних конкретних вказівок.

Отже, чому Бог не говорить нам, кого ми повинні шукати собі за чоловіка / дружину? Чому ми не маємо більшої ясності в такому важливому питанні? Істина полягає в тому, що Біблія абсолютно ясна щодо того, якими мають бути християни і як ми повинні чинити, тому деталі не настільки важливі. Християни мають бути схожими у важливих питаннях, і якщо двоє християн присвячують себе шлюбу та слідують за Христом, то вони вже володіють необхідними складовими для щастя. Тим не менше, так як наше суспільство сповнене удаваних християн, буде доречним виявляти проникливість, перед тим як взяти на себе довічне шлюбне зобов’язання. Коли лише визначені пріоритети щодо майбутнього партнера – чи посвячений він (або вона) образу Христа насправді – тоді конкретні деталі легше визначити та працювати з ними.

По-перше, нам слід переконатися, що ми готові до шлюбу. Ми маємо бути достатньо зрілими, щоб дивитися за межі «тут і зараз», а також бути здатними присвятити себе союзу з іншою людиною на все життя. Ми також маємо визнати, що шлюб вимагає самопожертви та безкорисливості. Перед вступом у шлюб пара повинна вивчити ролі та обов’язки чоловіка та дружини (Ефесянам 5:22–31; 1 Коринтянам 7:1–16; Колосянам 3:18–19; Титу 2:1–5; 1 Петра 3:1–7).

Перед тим як розглядати можливість вступу в шлюб, пара має переконатися, що вони знають одне одного протягом достатнього часу. Вони мають спостерігати, як інша людина реагує на різні ситуації, як вона обходиться зі своєю родиною та друзями, з якими людьми проводить час. Поведінка людини значним чином залежить від того, з ким вона спілкується (1 Коринтянам 15:33). Вони повинні досягти згоди в таких питаннях, як мораль, фінанси, цінності, діти, відвідування церкви та участь в її житті, стосунки з родичами іншої сторони та робота. Це – сфери потенційних конфліктів у шлюбі та їх слід завчасно ретельно розглянути.

Зрештою, пара, що збирається одружитися, має спочатку пройти курс дошлюбного консультування зі своїм пастором чи підготовленим християнським консультантом. Там вони ознайомляться з цінними інструментами для збудування свого шлюбу на фундаменті віри у Христа, а також дізнаються, як поводитися в неминучих конфліктах. Після того, як усі ці критерії дотримані, пара готова з молитвою вирішувати, чи бажають вони з’єднатися у шлюбі. Якщо ми ревно шукатимемо Божої волі, то Він скерує наші дороги (Притчі 3:5–6). EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як ми можемо дізнатися, що знайшли ідеальну пару для себе?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries