settings icon
share icon
Запитання

Народ Божий – хто вони?

Відповідь


Фраза «народ Божий» завжди вказує на чіткі стосунки. Господь покликав Аврама (згодом Авраама) покинути свою землю й піти до іншої, яку Він йому вкаже (Буття 12). Потім Він пообіцяв: «І народом великим тебе Я вчиню, і поблагословлю Я тебе, і звеличу ймення твоє, – і будеш ти благословенням» (Буття 12:2). Цей народ згодом став народом Ізраїлю, першою групою людей, яка отримала назву Божого народу.

Бог сказав Ізраїлю через пророка Ісаю: «І кладу Я слова Свої в уста твої та ховаю тебе в тіні рук Своїх, щоб небо напнути та землю закласти, і сказати Сіонові: Ти Мій народ!» (Ісаї 51:16). Господь також підтверджує, що Ізраїль є Його народом, у пророцтві про його сусідів – націю Ґоґа (Єзекіїля 38:14).

Чи є неєврейські віруючі в єврейського Месію (Ісуса Христа) народом Божим? Так. Ісус прийшов до всього людства, а не лише заради спасіння Ізраїлю (Римлянам 1:16; 10:12; Галатам 3:28). Стосунки Бога зі Своїм народом – це більше, ніж просто Його вибір; ці люди також називають Господа своїм Богом. Давид говорив: «І я знаю, Боже мій, що Ти вивідуєш серце й любиш щирість. У щирості серця свого я пожертвував це все, а тепер бачу я з радістю народ Твій, який знаходиться тут, що жертвує себе Тобі» (1 Хронік 29:17). Отже, народ Божий визначається, швидше, готовністю віддати себе Господу, а не своєю національністю.

Кожний, хто визнає Ісуса Христа своїм Спасителем і Господом, стає частиною Божого народу. Стосунки не виникають через відвідування церкви чи добрі діла. Іти лише за Богом – це свідомий вибір. У 2 Коринтянам 6:16-18 сказано, що вибір має бути зроблений. І коли ми обираємо Бога, Він також обирає нас. Саме тоді ми насправді стаємо частиною Його народу.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Народ Божий – хто вони?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries