settings icon
share icon
Запитання

Що таке пелагіанство та напівпелагіанство?

Відповідь


Пелагій був ченцем, що жив у кінці IV–на початку V століття н.е. Пелагій навчав, що люди народжуються невинними, без сліду первородного чи успадкованого гріха. Він вірив, що Бог безпосередньо створював кожну людську душу і, таким чином, кожна душа спочатку є вільною від гріха. Пелагій вірив, що гріх Адама не вплинув на наступні покоління людства. Цей погляд став відомий як пелагіанство.

Пелагіанство суперечить Святому Письму та біблійним принципам. По-перше, Біблія говорить нам, що ми – грішні від моменту зачаття (Псалом 50:5). Більше того, Біблія навчає, що всі людські істоти помирають у результаті гріха (Єзекіїля 18:20; Римлянам 6:23). Якщо пелагіанство стверджує, що людина не народжується з нахилами до гріха, то Біблія стверджує зворотне (Римлянам 3:10–18). Послання до Римлян 5:12 чітко стверджує, що гріх Адама є причиною зараження гріхом усього людства. Будь-хто, хто виховував дітей, може підтвердити, що їх необхідно навчати правилам поведінки – грішити їх учити не треба. Пелагіанство, таким чином, є небіблійним і його слід відкинути.

Напівпелагіанство, загалом, навчає, що людство зіпсоване гріхом, але не до такої міри, щоб не мати можливості співпрацювати з Божою благодаттю самостійно. Напівпелагіанство визнає часткову гріховність, але не цілковиту гріховність. Ті ж біблійні тексти, що спростовують пелагіанство, спростовують і напівпелагіанство. Послання до Римлян 3:10–18, безумовно, не говорить, що людство частково зіпсуте гріхом. Біблія чітко навчає, що без Бога, Який «притягує» нас, ми не можемо співпрацювати з Божою благодаттю. «Ніхто не може прийти до Мене, коли Отець, Який Мене послав, не притягне його» (Івана 6:44). Як і пелагіанство, напівпелагіанство є небіблійним і має бути відкинутим.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке пелагіанство та напівпелагіанство?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries