settings icon
share icon
Запитання

Чи потрібно людині здобувати формальну біблійну освіту, щоб служити пастором?

Відповідь


Щодо служителів, які займають посади євангелістів, пасторів і вчителів, апостол Павло в Ефесянам 4:11-12 сказав, що їхнє покликання насправді є Божим даром для церковної роботи. Метою духовних дарів є оснащення членів церкви на служіння Господу. А мета біблійної освіти – підготувати тих, хто прагне до керівництва в служінні Богові. Павло вказав Тимофію, як і нам, готувати людей до виконання цих керівних функцій у церкві: «А що чув ти від мене при багатьох свідках, те передай вірним людям, що будуть спроможні й інших навчити» (2 Тимофію 2:2).

Формальна біблійна освіта забезпечує не лише підтримку, а й розвиток служіння Божого Слова в церкві. Перша ознака того, що кандидат на посаду пресвітера, єпископа чи пастора є покликаний Богом, – бажання. Павло нам каже: «Вірне це слово: коли хто єпископства хоче, – доброго діла він прагне» (1 Тимофію 3:1). Коли хтось переконаний у тому, що він покликаний до служіння Слова, йому необхідно дослідити свої дари та приготуватися відповісти на цей заклик. Відповіддю може бути прагнення людини здобути формальну освіту; це – одна з причин існування семінарій і християнських університетів. Водночас, хоча така освіта є важливою та цінною, Бог може дозволити людині стати чудовим пастором або пресвітером і без неї.

Господь закликає до служіння не лише заради церкви, а й через неї. Молодих людей слід заохочувати коритися такому заклику, як Павло сказав у 1 Тимофію 3:1. Однак ідеальний варіант, коли остаточне підтвердження походить від церкви, що як навчає, так і випробовує дари, необхідні для служіння. Служителі Слова є послами Христа, Глави Церкви. Проповідувати Євангеліє та закликати загублених до спасіння – те ж саме, що мати ключі від Царства Небесного (див. Матвія 16:19). Це – життєво важлива функція в церкві та головна причина для навчання в семінарії.

Існують також інші причини, з яких біблійна освіта є важливою. Без сумніву, розширення знань, особливо на рівні вищої освіти, відкриє абсолютно новий вимір у загальному пізнанні Божого Слова. Оскільки Біблія має єдину, цілісну структуру істини, ретельне вивчення систематичного богослов'я є абсолютно необхідним, незалежно від того, відбувається це в семінарії чи ні. Знову-таки, місце навчання не настільки важливе, як Учитель – Дух Божий, що сповнює учня знаннями, силою та мудрістю.

Формальне навчання може бути корисним і для загального становлення віруючого. За час, проведений у семінарії, його соціальна зрілість, здатність розуміти та бути уважним до людей і їхніх потреб значно покращаться. Крім того, сучасному проповіднику потрібна розумова зрілість, якої просто немає в більшості людей у віці 21 або 22 роки. Це включає в себе ставлення до служіння, своєї сім'ї та життя в цілому. Якісна семінарська освіта значною мірою посприяє здатності приймати рішення і розпізнавати Божу волю.

Ще одна причина для здобуття освіти – бути краще підготовленим до вирішення сучасних складних проблем. Церковний керівник має знати, коли сказати «так», а коли – «ні» у відповідь на багато закликів до участі у різноманітних загальних ініціативах. Знання в цій сфері необхідні для збереження істини, а належна семінарська освіта, безумовно, сприяє надбанню твердих біблійних переконань.

Зрештою, пастору необхідне ретельне вивчення історії, устрою та відмітних особливостей церкви, до якої він належить. Рішення щодо навчання в семінарії чи християнському університеті вимагає молитви й благочестивої поради. Освіта може мати багато різних форм, але вона однозначно є необхідною. Не шкодьте своєму служінню, шукаючи легкі шляхи. Ретельно вивчіть принцип, записаний у книзі Приповістей 24:27: «Приготуй свою працю надворі, й оброби собі поле, а потім збудуєш свій дім».

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи потрібно людині здобувати формальну біблійну освіту, щоб служити пастором?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries