settings icon
share icon
Запитання

Як розвинути в собі любов до Ісуса?

Відповідь


Це питання стосується найголовнішої Божої заповіді, записаної у книзі Повторення Закону 6:4-5, – любити Господа всім своїм єством. Ось декілька порад зі Святого Письма щодо того, як цього досягти:

1. Немає сумнівів, що ми не можемо полюбити того, кого не знаємо. Пізнайте Бога і те, що Він зробив для вас. Повелінню любити Господа передують такі слова з Повторення Закону 6:4: «Слухай, Ізраїлю: Господь, Бог наш – Господь один!». Один з аспектів цього твердження полягає в тому, що Він – унікальний, і чим краще ми пізнаємо Його, тим легше нам буде полюбити Його всім своїм єством. Це також передбачає пізнання того, що Він зробив для нас. Знову-таки, перед першою заповіддю, даною у книзі Вихід 20:3, Господь каже, що Він вчинив для Ізраїлю у звільненні їх з єгипетського рабства. Таким же чином у Посланні до Римлян 12:1-2 вказівка віддати наше життя як живу жертву починається зі слова «тож», ніби нагадуючи про Божу милість до нас, записану в попередніх розділах.

Аби полюбити Бога, потрібно пізнати Його. Він виявив Себе у природі (Римлянам 1), але набагато більше – у Своєму Слові. Ми маємо виробити звичку щодня вивчати Святе Письмо – щоб це стало такою ж частиною нашого життя, як вживання їжі. Важливо пам’ятати, що Біблія – більше, ніж книга; це Боже любовне послання, що відкриває Його любов до нас протягом століть, особливо через служіння Його Сина Ісуса Христа. Нам слід читати Біблію як лист від Господа, просячи Його Святого Духа вказувати нашим серцям те, чого Він бажає, щоб ми навчилися з неї. Важливе значення також має запам’ятовування ключових віршів та уривків, а також роздуми про шляхи застосування того, що ми дізналися (Ісуса Навина 1:8).

2. Наслідуйте приклад Христа, Який молився постійно й послідовно. Досліджуючи життя Ісуса, а також Даниїла та інших, хто мав любов до Бога, ми бачимо, що молитва була життєво важливим компонентом їхніх стосунків із Ним (це можна виявити навіть при поверхневому читанні Євангелій та книги Даниїла). Як і вивчення Біблії, молитва – щире та відверте спілкування з Богом – важлива. Неможливо уявити, щоб чоловік і жінка полюбили одне одного без спілкування, тому не можна нехтувати молитвою, якщо ми не бажаємо, щоб наша любов до Господа охолола. Молитва – складова духовних обладунків проти наших найбільших ворогів (Ефесянам 6:18). У нас може бути бажання любити Бога, проте ми не досягнемо цього без молитви (Матвія 26:41).

3. Наблизьтеся до Нього ЗАРАЗ. Даниїл і троє його друзів вирішили коритися Богові та відмовились іти на компроміс навіть у їжі, яку вживали (Даниїла 1). Інші юдейські бранці, що були приведені до Вавилону разом з ними, впали – і їхні імена забуті. Коли переконання єврейських військовополонених піддалися випробуванню, лише ці декілька залишилися стояти за Бога (Даниїла 3 і 6). Аби з часом досягти любові до Господа, нам потрібно йти за Ним уже зараз і почати коритися Йому у найбільш незначних випробуваннях! Петро засвоїв це через власний гіркий досвід, ідучи за Богом «здалека», замість того, щоб наблизитися до Нього перед спокусою (Луки 22:54). Господь каже – де скарб людини, там буде і його серце. Коли ми присвячуємо Йому своє життя через служіння та зазнаємо утисків за Нього, то наш скарб на небесах збільшується, і там будуть наші серця (Матвія 6:21).

4. Усуньте конкуренцію. Ісус сказав, що двом панам служити неможливо (Матвія 6:24). Ми можемо стикатися зі спокусою любити світ – те, що тішить наші очі, допомагає нам добре почуватись і задовольняє наші тілесні бажання (1 Івана 2:15-17). Яків каже, що визнання світу та дружба з ним є ворожнечею проти Бога і духовним перелюбом (Якова 4:4). Нам треба позбутися цього у своєму житті (друзів, які відводять нас від вірного шляху; занять, які поглинають наш час та енергію і не дають нам більш повно служити Богові; гонитви за популярністю, майном, фізичною та емоційною насолодою). Господь обіцяє – якщо ми будемо прагнути до Нього, Він не лише забезпечить наші потреби (Матвія 6:33), але й виконає наші бажання (Псалом 36:4-5).

5. Якщо оступитеся, почніть робити те, що допомогло вам полюбити Бога спочатку. Спад у стосунках – не рідкість. Петро пережив падіння (Луки 22:54-62), як і Давид (2 Самуїла 11), але вони піднялися та шукали Бога знову. Ісус у книзі Об’явлення 2:4 стверджує, що справа не у втраті, а в покиненні «своєї першої любові». Рішення полягає в поверненні до тих речей, які спочатку привели людину до любові до Бога. Це може включати в себе згадані вище пункти. Перший крок – визнання гріхів, отримання прощення і відновлення стосунків, що є результатом цієї сповіді (1 Івана 1:9). Немає сумнівів у тому, що Бог благословить пошук любові до Нього та прославить Своє ім’я через це.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Як розвинути в собі любов до Ісуса?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries