settings icon
share icon
Запитання

Чи буде підхоплення частковим?

Відповідь


Деякі віруючі вважають, що під час підхоплення будуть забрані лише вірні християни, тоді як невірні залишаться на землі, щоб зазнати страждань періоду Скорботи. Проблема в тому, що Біблія не підтримує цю ідею. Уривки, що описують підхоплення (1 Коринтянам 15:50-57; 1 Солунянам 4:13-18), стосуються всіх християн – зрілих і незрілих, покірних і непокірних. Такі вірші, як Римлянам 8:1 і 1 Солунянам 5:9, повідомляють нам, що Бог не виливає Свій гнів на християн. Переконання про часткове підхоплення не має жодних біблійних підстав. Усі віруючі будуть забрані на небеса в мить підхоплення.

Притча Ісуса про десятьох дів у Матвія 25:1-13 для декого слугує «доказом» часткового підхоплення. Проте п'ятеро дів, у чиїх світильниках не виявилося оливи, є символом не залишених віруючих, а радше невіруючих. Ключ міститься в 12-му вірші, де молодий каже до тих, хто спізнився та залишився за дверима: «Поправді кажу вам, – не знаю я вас!». Ті, кого Ісус знає, є віруючими в Нього – як пильні, так і непильні. Важливим елементом притчі є олива у світильниках – вона символізує Святого Духа. Люди, в чиїх серцях Він перебуває, будуть забрані під час підхоплення, бо вони є істинними християнами. Ті ж, хто сповідує віру в Христа, але не має Його Духа, будуть залишені.

Урок для нас полягає в тому, що необхідно бути готовими, бо Ісус повернеться за своїм народом, а той день прийде, «як злодій» (1 Солунянам 5:4), – раптово, несподівано та без попередження. Будуть забрані лише ті, чиї світильники (серця) міститимуть оливу (Святого Духа). Решта, незалежно від їхнього сповідання, залишаться. Христос знає Своїх овець, і коли Він закличе нас – ми озвемося. Решті ж Він скаже: «не знаю Я вас!».

«Ось тепер час приємний, ось тепер день спасіння!» (2 Коринтянам 6:2), і тим, хто ще не знає Господа Ісуса, краще не зволікати.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи буде підхоплення частковим?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries