Чи буде підхоплення частковим?


Запитання: Чи буде підхоплення частковим?

Відповідь:
Деякі віруючі вважають, що під час підхоплення будуть забрані лише вірні християни, тоді як невірні залишаться на землі, щоб зазнати страждань періоду Скорботи. Проблема в тому, що Біблія не підтримує цю ідею. Уривки, що описують підхоплення (1 Коринтянам 15:50-57; 1 Солунянам 4:13-18), стосуються всіх християн – зрілих і незрілих, покірних і непокірних. Такі вірші, як Римлянам 8:1 і 1 Солунянам 5:9, повідомляють нам, що Бог не виливає Свій гнів на християн. Переконання про часткове підхоплення не має жодних біблійних підстав. Усі віруючі будуть забрані на небеса в мить підхоплення.

Притча Ісуса про десятьох дів у Матвія 25:1-13 для декого слугує «доказом» часткового підхоплення. Проте п'ятеро дів, у чиїх світильниках не виявилося оливи, є символом не залишених віруючих, а радше невіруючих. Ключ міститься в 12-му вірші, де молодий каже до тих, хто спізнився та залишився за дверима: «Поправді кажу вам, – не знаю я вас!». Ті, кого Ісус знає, є віруючими в Нього – як пильні, так і непильні. Важливим елементом притчі є олива у світильниках – вона символізує Святого Духа. Люди, в чиїх серцях Він перебуває, будуть забрані під час підхоплення, бо вони є істинними християнами. Ті ж, хто сповідує віру в Христа, але не має Його Духа, будуть залишені.

Урок для нас полягає в тому, що необхідно бути готовими, бо Ісус повернеться за своїм народом, а той день прийде, «як злодій» (1 Солунянам 5:4), – раптово, несподівано та без попередження. Будуть забрані лише ті, чиї світильники (серця) міститимуть оливу (Святого Духа). Решта, незалежно від їхнього сповідання, залишаться. Христос знає Своїх овець, і коли Він закличе нас – ми озвемося. Решті ж Він скаже: «не знаю Я вас!».

«Ось тепер час приємний, ось тепер день спасіння!» (2 Коринтянам 6:2), і тим, хто ще не знає Господа Ісуса, краще не зволікати.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чи буде підхоплення частковим?